Mladost remizirala protiv Dinama OO

3. kolo IV. NL-Središte Zagreb, MLADOST (Z)- Dinamo OO 1:1

Zabočani nisu uspjeli ostvariti prvu pobjedu u 3. kolu IV. NL-središte Zagreb. U zanimljivoj utakmici, osobito u drugom dijelu, gosti su uspjeli odnijeti bod, a čini se da je remi i najpravedniji ishod ove utakmice.

Već u 3. minuti Krajačić propušta zicer nakon ubačaja Vančine iz slobodnog udarca, a onda smo komotno do 43. minute mogli otići na kavu, jer se ništa značajno nije dogodilo. Tada gosti kreiraju jednu brzu akciju i preko Pralasa kojem nije bilo teško ubaciti loptu u mrežu poveli s 0:1.

Znatno je sadržaniji bio nastavak. Već u 48. minuti V. Kotarski prijeti iz daljine, ali je zamalo neprecizan. U 59. minuti aktivni Srebačić daje dobar centaršut prema Krajačiću, koji gostujuća obrana krajnjim naporom odbija u korner, nakon kojeg su Zabočani poravnali. Odlično je nabacio Vančina, najviše je u skoku bio Srebačić koji glavom pogađa za 1:1, uz pomoć loše reakcije gostujućeg vratara Sučića. Najbolju priliku za Mladost u 63. minuti propušta Bunčec, kojeg je odlično poslužio Ščapec-Kukina, a ovaj je izašao sam pred gostujućeg vratara koji instiktivno brani njegov udarac. Očekivalo se da će Mladost ulaskom Frljužeca još podići nivo igre, ali Luka nije imao svoj dan. Slijedio je period bolje igre gostiju. Prvo je Petković u 65. minuti pucao pokraj gola, a onda je već u idućoj minuti odlično poslužio Grdenića, čiji udarac brani Mihovilić. U 78. minuti Grgić je izveo slobodni udarac iz kosa s lijeve strane, lopta je prošla sve, a Mihovilić ju je ipak odličnom reakcijom uspio izbiti u korner. Sama završnica je ipak pripala domaćinu, točnije Luki Frljužeca. Prvo topnik domaćih nije iskoristio ubačaj Srebačića s desne strane, već je traljavo pucao u 83. minuti, a onda je minutu prije kraja utakmice nakon odlične dijagonale Ščapec-Kukine i ubačaja V. Kotarskog imao dva pokušaja u jednom napadu, ali nije uspio zatresti mrežu gostujućeg vratara, pa su se Zabočani morali zadovoljiti bodom.

- Utakmica je u prvom dijelu bilo poprilično rastrgana. Umjesto da na odmor odemo s minimalnom prednošću, mi smo u posljednjim trenutcima primili pogodak. U nastavku sam malo ispremješao momčad, sve je bolje izgledalo, imalo smo i nekoliko šansi, no ipak je neriješeno najpravedniji ishod. Moramo skupiti glave, ići utakmicu po utakmicu i početi pobjeđivati – riječi su trenera  Mladosti, Dražena Kovjanića, nakon utakmice.

MLADOST (Z) – DINAMO OO 1:1 (0:1)

ZABOK: igralište SC Zaseka, GLEDATELJA: 100, SUCI: Milin, Rončević (oba Dugo Selo), Rešetar (Samobor).

STRIJELCI: 0:1 Pralas 43', 1:1 Srebačić 60'.

MLADOST (Z): Mihovilić, J. Kotarski, Vančina, Deak, Bunčec (80' Belanović), Krajačić (60' Frljužec), Hrastinski (69' Mar. Bajs), V. Kotarski, M. Kotarski, Draganić (46' Ščapec-Kukina), Dlesk (46' Srebačić), TRENER: Dražen Kovjanić

DINAMO OO: Sučić, Janječić (90' Briševac), Šoštarec, Ladović, Pralas (58' Petković), Batinić, Celiček, Stojić (90+2' Dejak), Cimeša (46' Grgić), Grdenić, Gašparović. TRENER: Stjepan Bašić