[MLADOST – GRADIĆI] Trinaest golova u Zaboku

28. kolo 4. HNL Središte: Mladost – Gradići 9:4 (5:1)

Već i prije nedjeljne utakmice bilo je jasno da će domaća Mladost osvojiti sva tri boda. Gosti su u Zabok stigli sa samo devet igrača. S obzirom na tu činjenicu domaćin je u utakmicu ušao prilično ležerno.

Šest golova u prvom...

Nakon par početnih promašaja u 10. minuti pada prvi gol. Dlesk je izbio pred gostujućeg vratara i pucao, a vrata gostiju Kamenjašević brani i kratko odbija loptu natrag do Dleska koji sad dodaje do Krajačića koji s lakoćom pogađa prazan gol. U 14. minuti već je 2:0. M. Kotarski ubacuje do Frljužeca koji puca, a Kamenjašević još jednom odlično brani i odbija loptu, no samo do Krajčića koji po drugi put trese mrežu. U 26. minuti Krajačić je asistent nakon što je primirio loptu za Dleska koji dovodi Mladost u vodstvo od 3:0. Nakon još nekoliko prilika dolazi 37. minuta kad Jurina ubacuje do Krajačića koji je sam ispred gola i postiže svoj 3 gol na utakmici za vodstvo Mladosti 4:0. Pred sam kraj prvog poluvremena brza kontra gostiju i na kraju lopta završava u korneru. Nakon kornera Pralas puca s ruba kaznenog prostora i trese mrežu domaćina za 4:1. U posljednjim trenutcima poluvremena slična akcija na drugoj strani. Korner je za Mladost kojeg je izveo Srebačić. Pucao je prilično slabo, nisku loptu, koji loše postavljeni Yame želi skrenuti u još jedan korner, ali trese vlastitu mrežu. Rezultatom 5:1 otišlo se na odmor.

... i sedam u drugom poluvremenu

Cijelih 5 minuta nastavka čekalo se na gol. Krajačić prebacuje loptu na suprotnu stranu gdje je Frljužec koji zabija za 6:1. Tek što se krenulo s centra hladan tuš za domaće igrače. Duga lopta do Hajduka, kojeg su svi zaboravili i koji dolazi sam ispred Mihovilića i smanjuje rezultat na 6:2. U 54. minuti već je 7:2 za Mladost. Prvo udarac Bunčeca gostujući vratar brani i kratko odbija, a na tu loptu ponovno skaće Bunčec i glavom puca preko golmana i trese mrežu. Slijedi malo zatišje sve do 72. minute. Tada Bunčec probija lijevu stranu i dolazi do pred samu gol liniju i okružen trojicom igraća Gradića šalje povratnu loptu do M. Kotarskog koji postiže gol za 8:2. Šest minuta kasnije ponovno je domaća obrana neoprezna i dozvoljava Hajduku da se još jednom upiše među strijelce golom za 8:3. U 81. minuti Mladost ima slobodan udarac prilično ukoso s desne strane. Jurina je ubacio pred gol, a Krajačić glavom postiže svoj četvrti gol na utakmici za vodstvo Mladosti od 9:3. Dvije minute kasnije još jedna izgledna prilika za Mladost. Frljužec puca, a vratar Gradića kratko odbija loptu natrag do Frljužeca. Frljužec puca još jednom i još jednom Kamenjašević brani i odbija ponovno do Frljužeca, koji puca još jednom i uspjeva savladati vratara, ali lopta pogađa stativu i odbija se do Bunčeca, čiji udarac Kamenjašević izbija u korner. Na kraju utakmice možda i najljepši gol na utakmici. Štefner puca s ruba kaznenog prostora pod samu prečku i smanjuje rezultat na konačnih 9:4.

Zoran Bunčec, NK Mladost:

Ovakve utakmice je najteže igrati, budući da je protivnik došao u oslabljenom sastavu i s dva igrača manje u polju. Igrali smo strpljivo i na kraju je ta strpljivost rezultirala s devet pogodaka u mreži gostiju tako da smo svi zadovoljni. Nažalost četiri primljena pogotka su previše za ovakvu utakmicu i moramo poraditi da nam se to u budućnosti više ne događa.