[EUROPSKO PRVENSTVO U JET SKIJU] Sjajni Slaven Ivančić slavio u klasi Ski division GP2

Odlične vijesti iz portugalskog Portimaoa gdje su vožene utrke Europskog prvenstva u jet skiju

Slaven Ivančić ponovno nas je oduševio nastupom na utrci Europskog prvenstva u jet skiju, koja je održana u portugalskom Portimau. Nakon tri vrlo uzbudljive vožnje u kojima se žestoko borio s Talijanom Guidiem i Portugalcem Sousom, Ivančić je pobijedio u klasi Ski division GP2.

- Krenuo sam odlično u utrku i nakon dobrog starta držao sam drugu poziciju do pretposljednjeg kruga. Tada mi se otkopčao i ispao poklopac motora, ali sam ga brzom reakcijom namijestio i nastavio utrku, no ta mi je nezgoda oduzela dvije pozicije i završio sam na četvrtom mjestu u prvoj vožnji. Drugu vožnju sam ponovno startao kao drugi, a već u trećem krugu sam preuzeo vodstvo koje sam zadržao do kraja utrke. Treću vožnju sam startao s najbolje pozicije, što sam rutinski iskoristio i na kraju pobijedio. Prezadovoljan sam – prenio nam je svoje portugalsko iskustvo Ivančić.

Nakon velikog uspjeha Ivančić se okušao i u elitnoj Ski division GP1 klasi. Nažalost tu baš nije imao puno šanse, jer mu je plovilo nekonkuretno u odnosu na elitu u ovoj klasi. Unatoč tome Ivančić je odvozio solidnu utrku i na kraju je zauzeo deseto mjesto. Pobjedu je odnio poznati Austrijanac Reiterer ispred Čeha Binara i Norvežanina Schetleina.

Slijedeći ispit za Slavena biti će prva utrka Svjetskog prvenstva, već ovog vikenda, a slijedeća utrka EP voziti će se 15. lipnja u Mađarskoj. Spektakularno finale EP vozit će se od 28.-30.6. u na jezeru Jarun u Zagrebu, pa ne sumnjamo da će Slaven imati veliku potporu navijača.