Europsko juniorsko prvenstvo u plivanju: Jana Vranić osma na 50 metara leptir

U finalu joj je nažalost ponestalo malo snage, plivala je u vremenu 27.42, što joj je bilo dovoljno za osmo mjesto, no i to je ogroman uspjeh

• Jana Vranić s juniorskom reprezentacijom Hrvatske u Izraelu

Jana Vranić s juniorskom reprezentacijom Hrvatske u Izraelu

Juniorka plivačkog kluba Olimp Zabok, Jana Vranić (2000.) i trener prof. Ivica Androić nastupili su u sastavu Hrvatske reprezentacije na 44. Europskom juniorskom prvenstvu u plivanju koje se ove godine održalo od 28. lipnja do 2. srpnja u Izraelu. Jana je nastupila u četiri individualne discipline i jednoj štafeti. Nastupila je na 50 i 100 metara slobodno i 50 i 100 metara leptir.

Jana je natjecanje otvorila 22. mjestom na 100 slobodno. Tu je dionicu otplivala u vremenu 57.24, a za polufinale je bilo potrebno plivati u vremenu 56,96, od čega Jana nije bila daleko.
Na 100 leptir osvojila je 30. mjesto, plivajući u vremenu 1:02.87. Na toj se dionici u polufinale ulazilo s rezultatom 1:01.63.

Dionicu 50 slobodno Jana je otplivala u vremenu 26.78, a za polufinale je trebala biti 40 stotinki brža.
Šlag na tortu bio je nastup na 50 leptir gdje je Jana Vranić Prvenstvo Europe završila na odličnom osmom mjestu. U kvalifikacijama je imala deseto vrijeme (27.49). Odlično je plivala u polufinalu gdje je ostvarila rezultat 27.24, što je bilo dostatno za četvrto vrijeme u polufinalu. U finalu joj je nažalost ponestalo malo snage, plivala je u vremenu 27.42, što joj je bilo dovoljno za osmo mjesto, no i to je ogroman uspjeh. Možemo si samo zamisliti što bi se dogodilo da je Jana posljednjih godinu dana bila u redovnom trenažnom procesu. PK Olimp bio bogatiji za još jedno europsko odličje, no i ovaj Janin nastup bio je vrlo kvalitetan. Osmo mjesto u Europi veliki je uspjeh.

Hrvatsku je u Izraelu predstavljala osmočlana plivačka ekipa od tri plivačice: Lorena Jerebić, Martina Andrašek i Jana Vranić i pet plivača: Alen Mosić, Marin Mogić, Kristofer Rogić, Ognjen Marić i Marin Ercegović.

Jedini osvajač medalje i to brončanog sjaja postao je Marin Mogić u disciplini 800 slobodno.