Dobra partija Zaboka unatoč porazu

5. kolo FAVBET Premijer lige košarkaša Hrvatske, Zadar-ZABOK 97:84

Antonio Sikirić

Unatoč porazu Zabok je odigrao dobru partiju u Zadru i protiv aktualnog prvaka Hrvatske doživio je poraz od 13 koševa razlike (97:84). Teško je bilo očekivati bilo kakvo čudo u Zadru, Zabok se mora okrenuti domaćom utakmicom protiv Alkara u 6. kolu u kojoj se pobjeda nameće kao imperativ.

Prva četvrtina prošla je u izjednačenoj igri. Zabočani su u 6. minuti nakon dvije trice raspoloženog Sikirića nakratko i poveli (14:16), no nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 25:22. U prvih deset minuta Sikirić je postigao 8 koševa.

Drugu četvrtinu domaći su dodali gasa, u tricašku seriju počeo je ulaziti Vujačić i domaći su tako četvrtinu dobili s 21:10, a na "veliki odmor" otišlo se rezultatom 46:32. Vujačić se do poluvremena zaustavio na 11, raznovrsni Lakić na 10 koševa, 4 skoka i 5 asistencija. Kod zaboka Sikirić je zabio 10, a Cinac se zaustavio na 9 koševa.

U trećoj četvrtini gledali smo show Vujačića koji je postigao čak 19 koševa u tom dijelu utakmice. Upravo je Vujačić krajem treće četvrtine pogodio tricu s kojom je Zadar u zadnju četvrtinu ušao s 19 koševa razlike.

Zadnju četvrtinu Tomas je dao priliku Borovčaku i Tomiću. Odlično ju je iskoristio Borovčak koji je postigao osam koševa bez promašaja i još jednom pokazao kakav je potencijal. Upravo je Borovčak nakon efektnog koša zaradio i pogodio dodatno slobodno bacanje s kojim je spustio Zabok na -11 (95:84) minutu prije kraja, da bi utakmica završila rezultatom 97:84.

Sjajni Petar Vujačić s 37 koševa uz šut iz igre 11/16 (68%) prvo je ime utakmice. Trice je Vujačić gađao 8/11 (72%). Adem Mekić pridružio je 14 uz po 4 skoka i asistencije, a Lovro Mazalin zaustavio se na 13 koševa uz po 3 skoka i asistencije, a Arijan Lakić je uz 12 koševa upisao i 5 skokova i 7 asistencija. Kod Zaboka najefikasniji je bio Antonio Črnjević s 15 koševa uz 5 skoka i 4 asistencije, Dino Cinac postigao je 14 koševa uz 7 skokova, a Antonio Sikirić 13 bez promašaja iz igre (dvice 2/2, trice 3/3). Još jednom moramo istaknuti i osam koševa Vigora Borovčaka sa stopostotnim učinkom.

U subotu stiže Alkar

Nakon pet odigranih kola Zabok je uz Bosco jedina momčad koja nije osjetila slast pobjede. u subotu u goste Zaboku stiže Alkar koji je u proteklom kolu imao 18 koševa manjka protiv Škrljeva, ali je nakon produžetka ostvario pobjedu od 2 koša razlike (90:88). Zabok jednostavno mora dati sve od sebe da dobije ovu utakmicu i prekine neugodnu seriju.

ZADAR - ZABOK 97:84 (25:22, 21:10, 30:25, 21:27)

ZADAR: dvorana Krešimir Ćosić, GLEDATELJA: 500, SUCI: Hordov, Mirčeta i Vukušić.

ZADAR: Klarica 5, Vujačić 37 (7-7), Žganec 4, Mazalin 13 (1-1), Njegovan, Lakić 12 (3-4), Mekić 14 (1-3), Jambrović, Drežnjak 10, Grbić 2, Božić, Ramljak. TRENER: Danijel Jusup

ZABOK: Sikirić 13, Damjanić, Cinac 14, Tomić 2 (0-1), Šustić 2, Antonić, Savić 6, Črnjević 15 (0-2), Owens 11 (3-4), Rebić 7, Borovčak 8 (1-1), Cvitanović 6.

SLOBODNA BACANJA: Zadar: 12/15 (80%); Zabok: 4/8 (50%)

DVICA: Zadar: 23/44 (52%); Zabok: 22/43 (51%)

TRICA: Zadar: 13/27 (48%) (Vujačić 8, Drežnjak 2, Klarica, Lakić, Mekić); Zabok: 12/23 (52%) (Sikirić 3, Cinac 2, Savić 2, Owens 2, Črnjević, Rebić, Borovčak)

SKOKOVI: Zadar: 38 (25+13) (Njegovan 7, Lakić 5, Mekić 4, Božić 4, ...); Zabok:  32 (24+8) (Cinac 7, Črnjević 5, Tomić 4, Cvitanović 4, ...)

ASISTENCIJE: Zadar: 22 (Lakić 7, Mekić 4, ...); Zabok: 12 (Sikirić 4, Črnjević 4, Rebić 4, ...)

VALORIZACIJA: Zadar: 118 (Vujačić 33, Lakić 23, Mekić 15, Mazalin 14,...); Zabok: 95 (Sikrić 20, Cinac 18, Črnjević 13, Cvitanović 11, ...)