Prethodni članak
Sljedeći članak

ŽUPANIJSKA UPRAVA ZA CESTE SPREMNA ZA ZIMU: Pripremili 2500 tona soli i 2500 metara kubnih sipine

Danas je u Stubičkim Toplicama održan sastanak vezan uz planove održavanja cesta na području naše županije za vrijeme trajanja zimskih uvjeta

U prostorijama Općine Stubičke Toplice danas je održan sastanak Županijske uprave za ceste, tvrtke Egis Road Operation Croatia i Hrvatskih cesta o održavanju cesta u našoj županiji za vrijeme trajanja zimskih uvjeta.


Županijska uprava za ceste Krapinsko – zagorske županije organizira i provodi održavanje županijskih i lokalnih cesta u zimskim uvjetima na 657,23 kilometara županijskih i lokalnih cesta u 137 kalendarskih dana u razdoblju od 15. studenog 2017. do 31. ožujka 2018. godine.


Izvođenje radova zimske službe za 2017./2018. Godinu ugovoreno je sa poduzećem 'Županijske ceste Zagrebačke županije' Zelina, a u radovima zimske službe sudjelovat će 14 kamiona i 8 unimoga te pet utovarivača. – Od posipala planirana je potrošnja 2500 tona soli i 2500 kubičnih metara sipine, a pripremljeni materijal, strojevi i ljudi kreću se na pet mjesta pripravnosti, odnosno u Krapini, Pregradi, Zlatar Bistrici, Zaboku i Donjoj Stubici – rekao je ravnatelj ŽUC – a KZŽ Željko Vincelj. Istaknuo je kako će se u uvjetima prosječne zime, kakva se i očekuje, za sipinu, sol, mehanizaciju i ljudski rad izdvojiti oko 4,5 do 5 milijuna kuna.

Na sastanku je bio i zamjenik župana Anđelko Ferek Jambrek. – Mi smo maksimalno urediti ceste na području naše županije kojima upravljamo. A što se tiče zimske službe, mislim da moramo biti zadovoljni njihovim radom obzirom na konfiguraciju terena i vremenske uvjete koji se znaju dogoditi – rekao je Ferek Jambrek.


Hrvoje Sokol iz Hrvatskih cesta rekao je kako će ove sezone voditi brigu na 285 kilometara državnih cesta na području naše županije. – Mi smo spremni za nadolazeće zimske uvjete, a pripremili smo 2350 tona soli i 1066 kubika sipine – istaknuo je Sokol.


Zrinko Hržić, menadžer održavanja i kontrole prometa u tvrtki Egis road operation, zaduženoj za brigu o autocesti Zagreb – Macelj rekao je kako oni brinu o 60 kilometara autoceste na području naše županije. – Mi smo spremni već sad za zimske uvjete. Radimo iz baza u Zaboku i Krapini, a imamo i četiri poddionice – istaknuo je Hržić

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Zbog jakog vjetra na Jadranskoj magistrali (DC8) između Senja i Karlobag zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I.skupina vozila), a na dionicama Novi Vinodolski-Senj i Karlobag-Sveta Marija Magdalena, autoc...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program