Zagorke se okitile zlatom na svjetskom prvenstvu

Sjajne vijesti stižu nam sa Svjetskog juniorskog prvenstva (U-23) u kuglanju koje se održava u rumunjskom Cluju

• Hrvatska juniorke (U-23) prvakinje svijeta

Hrvatska juniorke (U-23) prvakinje svijeta

Sjajne vijesti stižu nam iz Cluja, gdje je u tijeku Svjetsko juniorsko (U-23) prvenstvo u kuglanju. Ženska reprezentacija Hrvatske okitila se naslovom svjetskih prvakinja s ukupno srušenih 3553 čunja, što je čak 73 čunja više od drugoplasirane Njemačke koja je oborila 3482 čunja, dok je trećeplasirana Srbija oborila ravno 100 čunjeva manje ili točnije 3453 čunja. Prva među jednakima bila je Ana Jambrović, koja je srušila 642 čunja, Mirna Bosak pridružila je 615, Milana Pavlic 606, Ivana Juričić 592, Klara Sedlar 551, a Valentina Pavlaković 547 čunjeva.

Naša Zabočanka, Klara Sedlar, ovoga puta nije bila na svom nivou, no zlato je zasluženo oko njenog vrata. U većini slučajeva ona je vukla ekipu, red je da jednom i nju povuče ekipa. Klara je imala tek 45. rezultat kvalifikacija, pa se po prvi puta nije uspjela plasirati u pojedinačno finale, no i svjetsko ekipno zlato lijep je uspjeh i nastavak njenog fantastičnog niza, koji će sigurni smo još dugo trajati. Ovoga puta zasjala je Ana Jambrović koja je s 1253 čunja (642+611), postala prvakinja svijeta u kombinaciji, dok je pojedinačno bila druga, sa samo jednim čunjem zaostatka za Slovenkom Anjom Forstnarić, koja je oborila 612 čunjeva, a treća je bila Katalin Toth sa 607 čunjeva. Treće mjesto u kombinaciji osvojila je naša Mirna Bosak s 1219 srušenih čunjeva (615+604), a Milana Pavlic završila je kombinaciju na visokom petom mjestu oborivši  1209 čunjeva (606+603). Prvaci svijeta postali su Luka Požega i Matija Tutnjević u tandemu, a Požega je osvojio i treće mjesto u sprintu. Prvakinja svijeta u sprintu (U-23) postala je Mrina Bosak, dok su Ivana Juričić i Ivana Neralić bile treće u tandemima.

Luka Požega i Tamara Sinković na najvišoj stepenici postolja

Tamari Sinković zlato u parovima na Svjetskom kupu (U-18)

Prethodno je na istom mjestu održan Svjetski kup za juniore (U-18), gdje je Tamara Sinković zajedno s Lukom Požegom stigla do naslova osvajačice svjetskog kupa u mix parovima. Hrvatski par kombinirano je oborio 1174 čunja. Luka je oborio sjajnih 625 čunjeva, dok je Tamara pridodala 549 čunjeva. Drugo mjesto osvojio je češki mix Veronika Horkova/Jan Macerod s oborenih 1168 čunjeva (572+596), dok je treći bio mix SrbijeVladana Obrenić/Vuk Boškov koji je kombinirano srušio 1164 čunja (601+563).Sjajnu formu Požega je okrunio i drugim mjestom u pojedinačnom finalu gdje je oborio 613 čunjeva. Bolji od njega bio je samo Nijemac Lukas Funk sa 619 čunjeva, dok je trećeplasirani Austrijanac, Lukas Temistokle, oborio 603 čunja. Tamara Sinković nije se uspjela plasirati u pojedinačno finale, jer je u kvalifikacijama srušila za nju skromnih 527 čunjeva.