Zagorac odnio pobjedu na plivačkom maratonu u srcu Dalmacije

Utrka je bila znatno otežana zbog bure te je mnogo plivača i plivačica odustalo

• Filip Husnjak

Filip Husnjak

Subotnjim natjecanjem na splitskom Zvončacu započela je ovogodišnja sezona CRO CUP-a, Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju. Natjecanje se sastojalo od utrke na 1000 metara i utrke od 5000 metara, a Klanjčanin Filip Husnjak koji je inače član KDPSR Poreč, pobjednik je u glavnoj utrci.

Husnjak je pobjedio odnio u konkurenciji od 44 plivača koji su završili utrku, a valja spomenuti kako je utrka bila znatno otežana zbog bure te je mnogo plivača i plivačica odustalo. Vjetar i valovi, su naime, utrku u kojoj je Husnjak pobjedio produžili na 6300 metara.

Još članaka iz "Vijesti"

Zbog prometne nezgode na DC8 Jadranskoj magistrali, u mjestu Njivice, na području Šibenika, vozi se otežamo, jednim trakom, uz regulaciju prometne policije. Zbog gustog su prometa moguće povremene smetnje i zastoji n...