Zabok propustio pobjedu protiv Cibone

Cibona je tek u samoj završnici slomila otpor Zaboka

U utakmici 25. kola Hrvatski telekom Premijer lige košarkaša Hrvatske, Cibona je tek u samoj završnici slomila otpor Zabok i pobijedila sa sedam koševa razlike (72:65). Šteta. Zabok je propustio još jednu dobru priliku da po prvi puta skine skalp Ciboni, koja je uz Cedevita jedina prvoligaška momčad protiv koje nema pobjede. Cibona je u utakmicu ušla bez Tomasa, a Zabok bez Vlaića.

Odlično je za Zabok otvorio Kapusta, još bolje za „vukove“ Žorić, pa je u 6. minuti na semaforu stajalo 12:6. Nakon dvije odlične reakcije Vučića Zabok se približio na -1 (12:11), no u samoj završnici prve četvrtine dva je slobodna bacanja pogodio Žorić, pa tricu Novačić i domaćin je u drugu četvrtinu ušao sa šest koševa viška (17:11).

U uvodnim minutama druge četvrtine Šakotić je igrao napadačku simultanku, no do 15. minute na semaforu je stajalo 25:18. Zabok preko Jambrovića i Kapuste kreira seriju od 8:0 i prelazi u vodstvo (25:26). Nakon toge obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, da bi Marić tricom donio Zaboku koš prednosti (32:33), pred „veliki odmor“. Nažalost, u zadnjem napadu Marić je čini se slomio prst, no to ga nije omelo da predvodi svoju momčad u drugom dijelu utakmice.

Cibona je nastavak otvorila serijom od 9:0 (41:33), koju su tricama zaključili Ratkovica i neugodni Novačić. Zabočki trominutni „post“ tricom je prekinuo Vučić, koji je držao Zabok u igri u tim trenutcima. Priključio se i Marić i Zabok je na isteku 28. minut vratio stvari na početak (51:51). Kakvu takvu prednost (56:53) gostima je pred zadnjih deset minuta s linije slobodnih bacanja donio Uljarević.

Isti je igrač ušao u zadnju četvrtinu sa serijom od 5:0, nadovezao se na njega i Bilinovac i u 32. minuti na semaforu stoji 62:53. Nakon izgubljene lopte Marića i kontre Gilberta, Cibona u 35. minuti ima najvećih +10 (66:56). Zabok je uspio doći na -6 (68:62), tada je tehničku pogrešku napravio Žorić, koji je izašao iz igre, no Marić je promašio dva bacanja, nakon njega to je isto napravio i Črnjević. Zabočani nisu zagradili nekoliko skokova u završnici, a nakon trice Gilberta za 72:63 29 sekundi prije kraja sve je bilo riješeno. Šakotić je samo uspio smanjiti na konačnih 72:65.

Zabok je s 20 koševa i 3 skoka predvodio Marić, Šakotić je upisao 11, a Vučić 10 koševa uz 7 skokova. Novačić je s 26 koševa i 5 skokova bio prvo ime utakmice, dok je Žorić upisao 17 koševa, 8 skokova i 3 blokade.

U četvrtak protiv Hermes Analitice

U četvrtak 26.4. Zabok će u 19.30 sati Zabok će u Gradskoj dvorani odigrati utakmicu 26. posljednjeg kola Hrvatski telekom premijer lige košarkaša Hrvatske. Bit će to prava prilika za još jednu pobjedu, ali isto tako i da navijači pozdrave zabočke košarkaše za sve dobro što su učinili u ovoj sezoni, a bilo je toga puno. Bit će to dobra prilika da se Zabočani napune samopouzdanjem pred četvrtfinale play offa u kojem ih očekuje Zadar. Prva utakmica bi se trebala igrati u Zadru, a potom nas u subotu 5.5. očekuje veliki spektakla u Zaboku i druga utakmica play offa protiv Zadra. Ta će se utakmica igrati u 20 sati, kako sada stoje stvari, osim ako zbog eventualnog televizijskog prijenosa ne dođe do promjene termina, o čemu ćemo vas izvijestiti.

Nemojte propustiti ove dvije utakmice, obojimo dvoranu u žuto i bodrimo „žute lavove“ na putu prema još

jednom „čudu“.

CIBONA - ZABOK 72:65 (17:11, 15:22, 24:20, 16:12)

CIBONA: Jularić, Bilinovac 6 (4-4), Uljarević 8 (3-4), Bistrović, Ratkovica 3, Žorić 17 (5-6), Ćorić, Gilbert 7, Novačić 26, Bošnjak, Rozić 7 (2-4). TRENER: Ante Nazor

ZABOK: Martinko, Marić 20 (4-7), Kapusta 8 (6-6), Jordano, Črnjević 4 (0-2), Ćutuk 2, Vučić 10 (2-2), Tuđen, Buljević 4 (2-2), Jambrović 6, Šakotić 11 (3-3). TRENER: Ivan Perinčić