Zabočanin Matija Grabrovečki prvak Hrvatske u trailu

Grabrovečki je član Atletskog kluba Rudolf Perešin

Proteklog je vikenda Valamar Trail – trail utrka s pet disciplina, od kojih je ona na 52 kilometra bila i prvo državno prvenstvo u trailu. Start i cilj svih utrka bio je u malom istarskom mjestu Rabac, a nastupilo je oko 550 trkačica i trkača.

Zabočanin Matija Grabrovečki, član Atletskog kluba Rudol Perešin iz Gornje Stubice osvojio je titulu prvaka Hrvatske u trailu. Drugo mjesto sa skoro pola minute zaostatka osvojio je Goran Modrušan (Atletski klub Medulin), a treće Darko Rogina (Atletski klub Svetice). Branko Barlović i Željko Bulek iz Atletskog kluba Oroslavje bili su 12., odnosno 22. Kod žena, prvakinja je postala Helena Gleđa (Atletski klub Dubrovnik), druga je bila Jelena Brezak (AK Sljeme), a treća Tamara Markotić također iz Sljemena.