Velika pobjeda razigranog Zaboka

Košarkaši Zaboka u sjajnom su izdanju nadvisili sinjskog Alkara s uvjerljivih 20 koševa razlike. Usuđujemo se reći da

Košarkaši Zaboka u sjajnom su izdanju nadvisili sinjskog Alkara s uvjerljivih 20 koševa razlike. Usuđujemo se reći da je ovo bilo najbolje ovosezonsko izdanje zabočkih košarkaša.

Počelo je vodstvom Alkara nakon šest uzastopnih koševa N. Gaurine i rezultat je bio 2:6. No, malo pomalo stvari su počele sjedati na svoje mjesto. Kod rezultata 5:8 Zabok radi seriju 10:0 i preokreće na 15:8. Sinjski post prekinuo je Omrčen Nakon trice Lekića u 9. minuti rezultat je već 21:12, a sa zvukom sirene Sumić iz nemoguće situacije pogađa za 21:14. Nakon koša Krapića u 13. minuti Zabok prvi puta ima dvoznamenkastu prednost (29:18), a kada je tricu pogodio Ivanov rezultat je već 36:22. Trice je bila vrlo moćno oružje Zaboka u prvom dijelu pogodili su ih Zabočani osam iz 11 pokušaja (73%).

Treću četvrtinu obilježili su Pehar s jedne i Josip Blajić s druge strane. Pehar je u tom dijelu utakmice ubacio 11 koševa, a s linije slobodnih bacanja imao je 7 ubačaja od osam pokušaja. Alkar se u jednom trenutku približio na -8 (58:50), no Bašić tricom vraća na ugodnih 13 razlike (63:50).

Isti igrač tricom je podigao na +15 (70:55) u 32. minuti utakmice. Četiri minute prije kraja kod prednosti od +18 (79:61) Črnjević u igru stavlja igrače s manjom minutažom, no prednost se nije smanjivala. Štoviše, nakon dvije vezane trice Bašića Zabok ima najveću prednost od +21 (87:66). Na kraju je završilo s 20 koševa viška (93:73) sasvim zasluženo.

Teško je izdvojiti najboljeg igrača Zaboka u ovoj utakmici. Sjajan je bio Bašić (23 p, 2 sk, 2 as), standardno je dobar bio Ivanov (19 p, 5 sk, 2 as), odličan Lekić (13 p-trice 3/3, 4 as), ali najbolju valorizaciju imao je Pehar (14 p, 11 sk) kojemu ovaj put slobodna bacanja nisu bila noćna mora.

Kod gostiju bolji od ostalih Sumić (14 p, 2 sk, 3 as), a dobre periode igre imali su Josip Blajić i Nikola Gaurina.

U subotu protiv Dubrave

Sjajna igra Zaboka dobra je pozivnica za subotnji ogled Zaboka i Dubrave koja će se odigrati u 19 sati, a već u srijedu 8. travnja s početkom u 18,30 sati u Bedekovčini gostuje Trogir.