Prethodni članak
Sljedeći članak

VELEPOSLANICA REPUBLIKE SLOVENIJE SASTALA SE SA ŽUPANOM ŽELJKOM KOLAROM: 'Možemo puno naučiti jedni od drugih'

Dogovorili smo da barem dva puta godišnje imamo ovakve sastanke, da upoznamo jedni druge s projektima i da ukazujemo na primjere dobre prakse koji jesu na našem području - rekao je župan Kolar


NJ/E Smiljana Knez, veleposlanica Republike Slovenije u Hrvatskoj, posjetila je danas župana Željka Kolara, a prijmu u županovom uredu prisustvovao je i gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović. Na susretu se razgovaralo o raznim pitanjima suradnje Krapinsko – zagorske županije i Slovenije.

- Što se tiče Hrvatske i Krapinsko – zagorske županije, koja je naš najznačajniji trgovački partner, složili smo se da imamo odlične odnose. Imamo puno zajedničkih projekata u prekograničnoj suradnji, što Krapinsko – zagorska županija s općinama s druge strane Sutle, što naše općine i gradovi. Razgovarali smo o slovenskim tvrtkama koje rade na području naše županije, koje ja mogu pohvaliti, to su tvrtke koje stalno ulažu u širenje proizvodnje, zapošljavaju nove ljude, a isto tako sam NJ/E Knez upoznao s projektima koji se momentalno rade na području KZŽ, i koje planiramo u slijedećem razdoblju. Dogovorili smo da barem dva puta godišnje imamo ovakve sastanke, da upoznamo jedni druge s projektima i da ukazujemo na primjere dobre prakse koji jesu na našem području, s obzirom da se ljudi uz granicu jako dobro razumiju i surađuju. Imamo malih šumova u komunikaciji između Zagreba i Ljubljane, ali to ne opterećuje ovdje naše odnose i na takvim dobrosusjedskim odnosnima želimo graditi buduću suradnju – istaknuo je župan Kolar.

S njime se složila i NJ/E Smiljana Knez, istaknuvši: - Možemo puno naučiti jedni od drugih. Krapinsko – zagorska županija je među onima koje zaista dobro surađuju sa slovenskim gradovima i općinama i danas su mi bile prezentirane pozitivne priče koje bi se morale više čuti i u glavnom gradu. Dobro je da se na županijskoj i gradskoj razini traže mogućnosti suradnje, koja ima još puno potencijala – istaknula je Knez.

Gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović rekao je da, iako Krapina nije direktno na granici, godinama gaji odličnu suradnju s općinama i društvima iz Slovenije. – Mogu to reći kao bivši predsjednik DVD – a Krapina, imamo pobratimska društva u Ptuju, Mariboru, Kozju, priprema se i s Metlikom, a na razini gradova smo potpisali sporazum o suradnji s Cerknom i prije nekoliko dana s Postojnom. Tražimo ono što nas spaja, a ne razdvaja. Posebno nas zanimaju projekti prekogranične suradnje – istaknuo je Gregurović.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Zimski su uvjeti na većini cesta u Gorskom kotaru, uključujući autocestu A6 Rijeka-Zagreb između Kikovice i Bosiljeva 2 (od 11:20 sati) i staru cestu kroz Gorski kotar - DC3. Zabrana je prometa za motorna vozila koja nemaju propisanu zimsku opre...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program