Prethodni članak
Sljedeći članak

U Zagorju u prvom tjednu nove godine nagli porast oboljelih od gripe

U Krapinsko – zagorskoj županiji službeno je registrirano 140 oboljelih od gripe, u prvom tjednu 2019. novoprijavljena 101 osoba iz naše županije


Foto: Ilustracija

U Hrvatskoj je, zaključno sa 6. siječnja 2019. godine, službeno registrirano ukupno 3141 oboljelih od gripe, od čega je najviše prijava, njih 2016 stiglo u 1. tjednu 2019. godine.

Navedeno upućuje da se nalazimo u uzlaznoj fazi epidemije gripe te je za očekivati da će se plato epidemije u trajanju od nekoliko tjedana postići tijekom narednih tri do četiri tjedna, nakon čega će broj oboljelih postupno padati, izvijestili su iz Zavoda za javno zdravstvo.  U Krapinsko – zagorskoj županiji službeno je registrirano 140 oboljelih od gripe, a u prvom tjednu 2019. registrirana  je 101 osoba iz naše županije oboljele od gripe.

Najveći broj prijava pristiglo je iz  Brodsko-posavske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije, te Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Među pristiglim prijavama kliničke gripe, stopa incidencije je uobičajeno najveća u djece predškolske dobi, a najniža u osoba u dobi od 65 godina i više.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Do 03:00 sata ujutro, zbog radova u tunelu Sveta tri kralja, na autocesti A2 Zagreb-Macelj, zatvorena je dionica autoceste između čvorova Krapina i Trakošćan, u oba smjera. Obilazak je državnom cestom DC1. Na pojedinim dionicama autocesta i ostal...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program