TREĆA UZASTOPNA POBJEDA DEČKIJU IZ MAČA: Dva pogotka Vujice za novo slavlje Gaja

Riječ je o trećoj uzastopnoj pobjedi Gaja iz Mača u IV. NL -Zagreb (središte)

Raspoloženi Gaj sasvim je zasluženo došao do trećeg uzastpnog slavlja, na krilima dvostrukog strijelca Dubravka Vujice. Nogometaši Željka Deaka u svim su segmentima igre zasijenili bivšeg trećeligaša, koji gotovo nije ni zapucao po golu.

Svoj veliki dan Vujica je najavio u 13. minuti kada je s ruba kaznenog prostora uputio oštar udarac, no gostujući vratar Brkić sigurno je obranio njegov pokušaj. U 24. minuti Vujica puca oštro iz slobodnjaka, Brkić odbija u polje. No tri minute kasnije gostujućem vrataru nije bilo spasa. Čavala je odlično pronašao Bobinca, ovaj je pak dao odličnu loptu u prostor za Vujicu koji izlazi sam pred Brkića i manirom rasnog strijelca sprema loptu u mrežu za 1:0. Tri minute kasnije nakon kornera odličnog Martinića lopta dolazi do Bobinca, a ovaj s ruba kaznenog prostora puca ravno u Brkića. Vrsni trokut Čavala-Bobinec-Vujica zaslužan je i za drugi pogodak domaćina. Igrala se 37. minuta kada je Bobinec odličnog dijagonalom pronašao Čavalu, a ovaj još bolje pronašao Vujicu, koji pokraj istčalog Vrkića postiže pogodak za 2:0.

Ništa se bitno nije promijenilo ni u nastavku. Gaj je bolja i aktivnija momčad. U 53. minuti Bobinec oštro puca iz slobodnog udarca s desne strane, ali Brkić njegov udarac boksa u polje. Minutu kasnije Vujica vara Holetića, ulazi u kazneni prostor i puca iz kosa s lijeve strane, no Brkić odbija u korner i spriječava njegov hat-trick. Nakon auta Blageca u 63. minuti Vujica je sam pred Brkićem, ali loše puca, pa gostujući vratar brani njegov udarac. Gosti su uputili tek dva udarca u okvir i to nakon ubačaja Oreškovića. Tako je u 77. minuti prijetio Kovačić, a u 83. Labak, no njihovi udarci su bili lak plijen za Škofa. Posljednju šasnu na utakmici imao je Kipa, tek što je ušao u igru, no nije uspio iskoristiti odličan ubačaja Krpaneca.

GAJ MAČE – STUPNIK 2:0 (2:0)
MAČE: igralište Gaja, GLEDATELJA: 150, SUCI: Svilokos (Sisak), Krznarić i Božiček (oba Kutina).
STRIJELAC: 1:0 Vujica 27, 2:0 Vujica 37'.
GAJ MAČE: Škof, Čavala, Kralj, Krpanec, Vujica (89' Kipa), Bobinec (87' Jurina), Blagec (87' Dumbović), Kreber, Oraić (61' Kuharić), Ščuric, Martinić. TRENER: Željko Deak
STUPNIK: Brkić, Kovačić, Šukurma, Živković, Meglajec, Babić (79' Bajlović), Holetić (59' Špehar), Anić (87' Jurišić), Labak, Orešković, Svetić. TRENER: Zvonimir Žunić

IZJAVE TRENERA

Željko Deak, Gaj:“Čestitam svojim igračima na odličnoj utakmici. Naša pobjeda sasvim je zaslužena. Prvo poluvrijeme bilo je odlično, a u drugom smo malo smanjili ritam, znajući da nas očekuju dvije teške utakmice ovog tjedna, no u potpunosti smo kontrolirali igru i moram biti zadovoljan.“

Zvonimir Žunić, Stupnik:“Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi. Danas gotovo nismo stvorili pravu šansu. Nismo ispoštivali dogovor. Htjeli smo se nametnuti prodorima preko krila, no nismo uspjeli u tome

Još članaka iz "Vijesti"

Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski u središnjoj Hrvatskoj i Slavoniji. Mogući su odroni zemlje i kamenja. U sklopu obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti i Europskog dana bez automobila, u Gradu Zagrebu u petak, 22. rujna 2017....