Prethodni članak
Sljedeći članak

TOPOLOVEC PREDSJEDNIK BANDIĆEVE STRANKE U KZŽ: 'Ova ekipa bude čuda toga napravila za Zagorje'

Na konstituirajućoj skupštini bilo je prisutno 89 delegata, a sve su odluke donesene jednoglasno


U Staroj školi u Mirkovcu održana je konstituirajuća skupština Županijskog ogranka Stranke rada i solidarnosti 365 Milan Bandić za našu županiju. Jednoglasno je za predsjednika izabran Anđelko Topolovec, za potpredsjednike Božo RuŽak, Branko Kučko i Luka Grubišić. Politička je tajnica postala Marija Puh, a organizacijski tajnik Luka Tušek. Od 97 delegata koliko stranka ima u našoj županiji, prisutno ih je bilo 89.

Novoizabrani predsjednik zahvalio je na izboru te rekao kako se nisu došli svađati ili rušiti vlast nego raditi za dobrobit Zagorja. - Ekipa koju imamo čuda toga bude napravila za Zagorje. Imamo 6 županijskih vijećnika i o nama ovisi većina pa će nas morati slušati, a imamo i 11 saborskih zastupnika što je jako važno - rekao je Topolovec uz riječi da će raditi na čitavom nizu projekata koje će skupiti u katalog i za njih kreću lobirati. Spomenuo je kako stranka ima trenutno 600 članova i 16 ogranaka diljem županije, a s njihovim osnivanjem nastavljaju i dalje. - K nama su već prešli neki čelnici jedinica lokalne samouprave, a na vrijeme ćemo obavijestiti javnost o novim pojačanjima - istaknuo je Anđelko Topolovec.

Predsjednica Županijske skupštine Vlasta Hubicki pozdravila je okupljene i poželjela im mnogo sreće u radu, a Topolovca je okarakterizirala kao 'dečeca s velikom radnom energijom'. Milan Bandić u svom se stilu zahvalio svima što su se okupili i što su osnovali stranku u Krapinsko - zagorskoj županiji. - Marija, Anđelko i ja vozili smo se prošle godine od Zlatar Bistrice do Marije Bistrice na vozočašću. I tad se dogodio neki vrag, a danas smo dosanjali san da ovdje imamo stranku - istaknuo je Bandić dodajući da u Hrvatskoj ima 95 posto pametnih i 5 posto bedastih ljudi te da ne smijemo dopustiti da ovi bedasti odlučuju o našoj sudbini. - Nema Hrvatske bez ljudi, rada, solidarnosti, a država nam mora biti otvorena i tolerantna. Mi smo riješili sva pitanja, samo hrvatsko nismo. Moramo shvatiti da bez zajedništva i bez rada, bez sposobnih, a ne podobnih, nema ništa - naglasio je zagrebački gradonačelnik ističući važnost pobjede u drugom svjetskom ratu, ali i Domovinskom ratu zbog koje imamo slobodnu i neovisnu Hrvatsku. Bandić je naglasio je njegov pogled uvijek sezao dalje od Medvednice, Velike Gorice ili Jaske, a tako će biti i u budućnosti.

- Mi nikad nismo tražili fotelje već samo boljitak za našu županiju. Ne kažemo da u Krapinsko - zagorskoj županiji nije dobro, no smatramo da Zagorci zaslužuju bolji standard - rekla je saborska zastupnica i politička tajnica Marija Puh. Dodajmo kako Milan Bandić sutra opet dolazi u Zagorje. U Krapini će svečano otvoriti prostorije svoje stranke u našoj županiji, a nakon toga će se družiti s građanima na placu.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Promet je povremeno pojačan na cestama u smjeru mora i unutrašnjosti, u priobalju na prilazima turističkim središtima te na većini graničnih prijelaza. Kolnici su mjestimice mokri ili vlažni i skliski. Uz povećanu gustoću prometa povećava se ...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program