PRIPREMNA UTAKMICA: Pobjeda Zabočana protiv Celja

Zabok je s 27 koševa predvodio Krešimir Radovčić, odlični Martin Tuđen pridružio je 15 koševa (trice 5/6), Jambrović se zaustavio na 13, a kapetan Črnjević na 12 koševa

U zanimljivoj i borbenoj pripremnoj utakmici Zabok je na svom domaćem parketu pobijedio vrlo dobru momčad Celja rezultatom 96:84. Zabok je bolje otvorio, a nakon što je Tuđen u 9. minuti povezao dvije trice, „žuti“ su već imali 8 koševa razlike (27:19). Odlično je prvu četvrtinu u napadu odigrao Jambrović. Na veliki odmor otišlo se rezultatom 49:49, da bi gosti ponajviše zahvaljujući odličnom šuteru Rizmanu i tamnoputom razigravaču Huntu došlo do prednosti od četiri koša razlike (59:63) u 27. minuti utakmice. Zabok se uspio probuditi do kraja četvrtine i u zadnji dio utakmice ući s tri koša viška.

Zadnji dio utakmice svojom petom tricom za 72:66, otvorio je odlični Tuđen, koji je odigrao najbolje minute za Zabok. Stvari je u svoje ruke nakon toga uzeo odlični Radovčić, koji je odigrao pravu malu simultanku u zadnjoj četvrtini u kojoj je postigao 15 od 27 svojih koševa. U 36. minuti Radovčić je s linije slobodnih bacanja donio Zaboku prvu dvoznamenkasto vodstvo (85:75) i tu je svakoj nadi gostiju bio kraj.

Zabok je s 27 koševa predvodio Krešimir Radovčić, odlični Martin Tuđen pridružio je 15 koševa (trice 5/6), Jambrović se zaustavio na 13, a kapetan Črnjević na 12 koševa. Zabok je u ovoj utakmici bio oslabljen ne igranjem Šarca, Prolete i Lisice. Kod gostiju Jan Rizman postigao je 24 koša, a Nuhanović je pridružio 17 koševa.

ZABOK – CELJE 96:84 (29:23, 20:26, 20:17, 27:18)

ZABOK: Martinko, Anzulović 7, Radovčić 27, Galić 8, Črnjević 12, Ćutuk 4, Tomić, Tuđen 15, Jambrović 13, Batur 8. TRENER: Ivan Tomas

CELJE: Cuk 2, Ejup, Stropnik, Rizman 24, Koštomaj 8, Nerat, Držić 8, Hunt 13, Grašovnik 12, Muhanović 17, Kotnik. TRENER: Robi Ribežel