Prethodni članak
Sljedeći članak

Povodom Dana neovisnosti održan prijem branitelja, a na groblju u Krapini položeni vijenci i zapaljene svijeće

Oko 11. 500 branitelja s područja naše županije bilo je na ratištima diljem Hrvatske, a s posebnim se pijetetom treba sjetiti onih koji su svoje živote položili za Hrvatsku. Dužnost nam je brinuti o njihovim obiteljima i njihovoj djece – rekao je župan na prijemu

Danas je povodom proslave Dana neovisnosti i Dana branitelja Krapinsko – zagorske županije održan prijem za braniteljske udruge s područja naše županije te za predstavnike MUP –a. Tom je prilikom župan Željko Kolar rekao kako mu je čast što je mogao primiti braniteljske udruge i još jednom zahvaliti za sav doprinos u Domovinskom ratu. – Oko 11. 500 branitelja s područja naše županije bilo je na ratištima diljem Hrvatske, a s posebnim se pijetetom treba sjetiti onih koji su svoje živote položili za Hrvatsku. Dužnost nam je brinuti o njihovim obiteljima i njihovoj djece – rekao je župan čestitajući svima Dan neovisnosti te Dan branitelja Krapinsko – zagorske županije.


Okupljenima se obratio i zapovjednik 103. brigade Hrvatske vojske i načelnik Zlatar Bistrice Žarko Miholić. Istaknuo je kako su i s tolikom godinama odmaka emocije vrlo jake i snažne. – Mi ove datume i praznike ne obilježavamo zbog nas samih nego zbog sjećanja na prošlost, na povijest i na one kojih više nema, a dali su najveći doprinos u stvaranju Hrvatske – naglasio je Miholić. Osvrnuo se i na donošenje novog Zakona o braniteljima za koji je rekao da se nada kako će u Saboru biti donesen konsezusom te da će braniteljima omogućiti ostvarivanje svih prava koja im pripadaju.


Nakon prijema na Gradskom groblju u Krapini kod centralnog križa položeni su vijenci i zapaljene svijeće u spomen na stradale, poginule i nestale u Domovinskom ratu. Predsjednica Županijske skupštine Vlasta Hubicki istaknula je kako su zagorski branitelji sudjelovali na svim ratištima diljem Republike Hrvatske, a stanovnici općina i gradova uključivali su se u pomoć potrebitima i stradalima. Novi načelnik PU KZŽ Darko Car predvodio je delegaciju MUP –a na polaganju vijenaca. - Moja jedina poruka je da ne smijemo zaboravimo branitelje i one koji su dali svoje živote da bi mogli živjeti u slobodnoj Hrvatskoj – poručio je Car.


Zoran Gregurović, gradonačelnik Krapine izrazio je svoje zadovoljstvo što se brojne delegacije okupljaju u Krapini na obilježavanu svih značajnih datuma iz novije hrvatske povijesti. – Nadamo se da ćemo iduće godine ovaj dan obilježavati na mjestu gdje će biti podignut spomenik za sve poginule Zagorce u Domovinskom ratu – istaknuo je Gregurović.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Za sve skupine vozila zatvoreni su (zbog vjetra): -autocesta A1 između čvorova Sveti Rok i Posedarje. Obilazak za osobna vozila je državnim cestama DC50 i DC27 preko Gračaca, Obrovca i Karina, a za ostale skupine vozila cestama Benkovac-Kistanj...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program