[POSLJEDNJE KOLO] Zabok na kraju sezone završio kao šesti

Odigrano 12., posljednje kolo I. Hrvatske stolnoteniske lige – zapad-seniori

U posljednjem 12. kolu stolnotenisači Zaboka u svojoj su dvorani dočeakli V. Goricu-Stanfar i Dugo Selo II i polučili su polovičan uspjeh. Od V. Gorice Stanfar izgubili su sa 4:1, dok su Dugo Selo II u uzbudljivoj utakmici pobijedili sa 4:3.

Protiv Goričana jedini je bod uzeo David Iveković, no vrlo blizu boda bio je i Mislav Posavec, koji je pokleknuo protiv Dolibašića, tek u zadnjem setu.

Utakmica protiv Dugog Sela II nije imala rezultatski značaj, jer su obje momčadi ostvarile opstanak. No ova utakmica za prestiž pretvorila se u pravi rat živaca. Zabok je bez većih problema imao 3:0, a potom je bio i pred pobjedom u igri parova u kojoj su Posavec i Tica na 2:1 imali dvije meč lopte, no na kraju su izgubili u petom setu. Tu su se gosti iz Dugog Sela dignuli. Zlatkov je bez problema dobio Ivekovića, no to nije zabrinjavalo jer se očekivalo da će Tica na isti način dobiti Metera. No Tica očito nije u dobroj formi, pa je izgubio rezultatom 3:2. Sve je tada bila u rukama Mislava Posavca. U pravoj drami od pet setova on je dobio Luku Draguna s rezultatom 3:2 i slavlje Zaboka moglo je početi. Zabočani su na kraju osvojili dobru šest poziciju i na taj način izborili opstanak. Put Superlige će Srdoči, koji su prvaci I. HSL-zapad s omjerom od 15 pobjeda i jednim porazom.

STK ZABOK - STK V. GORICA-STANFAR - 1 : 4

Mislav Posavec - Marko Dolibašić - 2 : 3 (9 : 11, 11 : 5, 6 : 11, 11 : 2, 6 : 11)

Ivan Tuđa - Karlo Javor - 0 : 3 (9 : 11, 6 : 11, 7 : 11)

David Iveković - Ivan Gusić - 3 : 0 (11 : 3, 11 : 3, 11 : 8)

Mislav Posavec & David Iveković - Marko Habijanec& Karlo Javor - 0 : 3 (6 : 11, 3 : 11, 8 : 11)

Mislav Posavec - Karlo Javor - 0 : 3 (9 : 11, 6 : 11, 5 : 11)

STK ZABOK - STŠK DUGO SELO II - 4 : 3

David Iveković - Roko Meter - 3 : 1 (6 : 11, 13 : 11, 11 : 7, 11 : 9)

Mislav Posavec - Luka Zlatkov - 3 : 0 (11 : 8, 11 : 7, 13 : 11)

Jakov Tica - Luka Dragun - 3 : 1 (11 : 8, 11 : 7, 12 : 14, 11 : 5)

Mislav Posavec & Jakov Tica - Roko Meter& Luka Zlatkov - 2 : 3 (12 : 10, 7 : 11, 13 : 11, 10 : 12, 9 : 11)

David Iveković - Luka Zlatkov - 0 : 3 (3 : 11, 10 : 12, 9 : 11)

Jakov Tica - Roko Meter - 2 : 3 (7 : 11, 11 : 3, 4 : 11, 11 : 2, 9 : 11)

Mislav Posavec - Luka Dragun - 3 : 2 (11 : 8, 7 : 11, 11 : 13, 11 : 4, 14 : 12)

Ostali rezultati 12. kola: Maestral – Kvarner 2:4, Samobor – Dugo Selo 4:2, Pula II – Kvarner 3:4,
Velika Gorica –Stanfar – Dugo Selo II 4:3.