Oslabljeni Split uvjerljiv protiv oslabljenog Zaboka

23. kolo Hrvatski telekom Premijer lige

S puno problema ušli su Split i Zabok u utakmicu 23. kola Hrvatski telekom Premijer lige. Split nije mogao računati na svog najboljeg igrača, Matea Kedžu, a Zabok je bio oslabljen za dva najjača igrača pod košem Antonia Vlaića i Lovru Buljevića. Gubitak je ipak bio veći za Zabok, Split ima širi i kvalitetniji roster i na kraju je zasluženo pobijedio s 25 koševa viška (88:63).

Zabok se dobro držao prvu četvrtinu, priliku je dobro iskoristio Ćutuk, a na drugoj strani odlično su otvorili Kalajžić i Najev koji je bio upitan za ovu utakmicu. Dobro je krenuo i Črnjević, koji je asistirao Kapusti za tricu za 17:18, prvo od dva vodstva  Zaboka u ovoj utakmici, a nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo pristojnih 23:20 za Zabok.

Drugu četvrtinu odlično je otvorio Scott, a nakon trice Filipovića u 17. minuti domaći imaju prvi puta dvoznamenkasto vodstvo (39:28). Zabok se serijom od 5:0 preko Vučića i Kapuste uspio približiti na - 6 (39:33), no u završnici prvog poluvremena dvije trice veže Katura, jednu postiže i Kalajžić pa domaćin ipak na veliki odmor odlaze s dvoznamenkastom prednošću.

Ništa se bitno nije dogodilo u trećoj četvrtini u kojoj je domaćin preko Scotta uspio doći do 13 koševa razlike (66:53), ali uzvratio je na isti način kapetan Črnjević pa se posljednjih deset minuta ušlo rezultatom 66:56.

Očekivani pad u zadnjoj četvrtini

Zabok se još kako-tako držao u uvodnih pet minuta zadnje četvrtine, a onda je došlo do potpunog pada. Trice su postigli Scott i Širko, potom je položio i mladi Marić i u 39. minuti domaći prvi puta imaju više od 20 koševa prednosti (84:63). Gosti su četiri i pol zadnjih minuta ostali bez koša, a za konačnih i najviših +25 (88:63), zabio je Marin Vručinić.

U redovima Splita Scott je postigao 17 koševa uz po 5 skokova i asistencija, dok se Luka Katura zaustavio na 13 koševa. Filipović je ubilježio ukupno 8 asistencija, ali ga je u tom segmentu nadmašio Kapusta koji je čak 9 puta uspješno asistirao. U redovima Zaboka najefikasniji je bio Ivan Vučić sa 17 koševa, Petar Marić pridružio je 12, a kapetan Antonio Črnjević 10 uz 8 skokova.

Petar Marić i Ivan Vučić

Zabok je u idućem kolu slobodan, a onda u ponedjeljak 23. travnja u 18 sati u Draženovom domu gostuju kod Cibone. Ta će utakmica biti prenošena na Arena sportu, a to će biti već deseti prijenos utakmice Zaboka. Regularni dio prvenstva Zabok će završiti u četvrtak 26. travnja, kada u 19.30 u zabočkoj sportskoj dvorani gostuje Hermes Analitica. Bez obzira na ishode ove dvije utakmice Zabok će regularni dio sezone završiti na sedmom mjestu, koje će mu u povijesnom i prvom play offu u četvrtfinalu donijeti drugoplasirani Zadar.

IZJAVE TRENERA:

Ivica Skelin, Split: „Čestitke mojim momcima na dobroj utakmici. Imali smo nezgodan niz poraza na domaćem terenu, bili su to susreti s jakim ekipama, ali svejedno nije bila ugodna situacija. Ovo je bila vrlo važna utakmica za nas, svaka pobjeda nam je izuzetno vrijedna. Sada sigurno ne možemo biti lošije plasirani od šestog mjesta. Već polako gledamo prema play off  i tome koji nam mogu biti potencijalni protivnici“.

Ivan Perinčić, Zabok: „Zaslužena pobjeda Splita, nadigrali su nas u svim košarkaškim elementima. Parirali smo im na početku susreta, a poslije je kako je susret odmicao bila je sve veća razlika. Dobili su šansu neki igrači koji dosad nisu igrali mnogo. Izostanak Vlaića i Buljevića  ipak je previše za ovu ekipu“.

SPLIT – ZABOK 88:63 (23:20, 25:17, 18:19, 22:7)

SPLIT: mala dvorana KK Split u Areni, GLEDATELJA: 100, SUCI: Nikola Perlić, Bojan Kruljac i Antun Toni Radić.

SPLIT: Scott 17, Kalajžić 12 (3-3), Filipović 5 (2-2), Katura 13, Marić 2, Najev 11 (1-4), Vrgoč 2, Špaleta 10, Širko 12 (4-4), Vručinić 2, Galić 2 (2-2).  TRENER: Ivica Skelin

ZABOK: Martinkno, Marić 12 (2-4), Kapusta 7 (0-2), Jordano 3, Črnjević 10, Ćutuk 7 (1-2), Vučić 17 (3-4), Tuđen, Jambrović 4, Šakotić 3 (0-1). TRENER: Ivan Perinčić

SLOBODNA BACANJA: Split: 12/15 (80%); Zabok: 6/13 (46%)

DVICA: Split: 23/36 (64%); Zabok: 21/36 (58%)

TRICA: Split: 10/21 (48%) (Scott 3, Katura 3, Širko 2, Kalajžić, Filipović); Zabok: 5/22 (23%) (Vučić 2, Kapusta, Jordano, Šakotić)

SKOKOVI: Split: 42 (25+7) (Scott 5, Kalajžić 5, Filipović 5, Najev 4, …); Zabok: 27 (19+8) (Črnjević 8, , Kapusta 3, Ćutuk 3, Vučić 3, …)

ASISTENCIJE: Split: 24 (Filipović 8, Širko 7, Scott 5, …); Zabok: 15 (Kapusta 9, …)

VALORIZACIJA: Split 113 (Katura 20, Scott 17, Kalajžić 17, Špaleta 17, Širko 14, Vrgoč 12, …); Zabok: 62 (Črnjević 19, Kapusta 15, Vučić 11, …)