Odličan start košarkaša Zaboka

Košarkaši Zaboka odigrali prvu pripremnu utakmicu

Košarkaši Zaboka na najbolji su mogući način otvorili seriju pripremnih utakmica pred nadolazeću sezonu u Premijer ligi. Žuti su ozbiljno shvatili pripremni ogleda protiv prvoligaša Rudeša i na kraju su zasluženo slavila sa 49 koševa razlike (112:63). Već u prvoj četvrtini vidjelo se da će se gosti loše provesti u Zaboku. Vidjeli smo neki novi, brži Zabok, koji pokušava što prije uspostaviti napad, na nepostavljenu obranu protivnika. Ne sjećamo se da smo vidjeli toliko kontri Zaboka u jednoj utakmici. Malo je škripalo s obrambenim skokom, no kako su Zabočani na treningu do sada radili samo na napadima, vjerujemo da će se i taj segment popraviti.

Odlični Radovčić povukao je Zabok u prvoj četvrtini do vodstva od 16 koševa razlike (29:13), potom je njegovom serijom od 5:0 domaćin već u 16. minuti stigao do 20 koševa viška (47:26), a njegovim košem sa sirenom Zabok je na veliki odmor otišao s 28 koševa razlike (58:30). Do poluvremena je Radovčić skupio 21 koš, dok se Jambrović zaustavio na 13 koševa. No košarka je kolektivni sport, pa valja priznati da su Radovčić i Jambrović imali odličan suport cijele momčadi. Na početku nastavka Radovčić pogađa tricu za 61:30 (+31) i trener Tomas ga je ubrzo stavio na klupu i polako počeo davati šansu svim svojim košarkašima. Odlično je odigrao Jambrović, dobre role imali su Galić i Lisica, dok se u obrani istaknuo Anzulović. Trener Tomas može biti itekako zadovoljan, jer je dao priliku svim svojim igračima, a kad bi na parketu bila i nominalno slabija postava, rezultat nije padao.

Za nepunih 18 minuta u igri Radovčić je sakupio 24 koša, 5 skokova i 4 asistencije, s time da je pogodio 4 trice iz 5 pokušaja. Još bolji učinak imao je Patrik Jambrović, koji je na parketu proveo 8 minuta više, a utakmicu je završio na 26 koševa, 8 skokova, 3 asistencije i 3 osvojene lopte. Galić je pridružio 12 uz 5 asistencija, a Lisica i Črnjević po 11 koševa, s time da je Lisica ubilježio 4 asistencije, dok je Črnjević 5 puta uspješno skočio.

Ovaj tjedan Zabok će provesti na pripremama u Termama Olimje, gdje će odigrati nove dvije pripremne utakmice protiv Podčetrtka i Rogaške.

ZABOK – RUDEŠ 112:63 (29:13, 29:17, 29:15, 29:18)

ZABOK: Martinko 4, Šarac 7 (5-5), Anzulović 3 (1-1), Radovčić 24 (6-6), Lisica 11 (4-4), Galić 12 (1-1), Črnjević 11 (1-2), Ćutuk 6 (2-3), Tuđen 2 (2-3), Proleta 6 (2-2), Jambrović 26 (7-8).

SLOBODNA BACANJA: 31/35 (86%)

DVICA: 27/38 (71%)

TRICA: 9/23 (39%) (Radovčić 4/5, Jambrović 3/6, Lisica 1/2, Galić 1/3).

SKOKOVI: 36 (24+12) (Jambrović 8 (5+3), Ćutuk 7 (5+2), Radovčić 5 (3+2), Črnjević 5 (4+1), …)

ASISTENCIJE: 27 (Galić 5, Radovčić 4, Lisica 4, Šarac 3, Črnjević 3, …)