Luka Đukez iz Lobora ispunio normu za Svjetsko prvenstvo u Londonu 2017.

Luka je nastupio u dvije discipline

Od 25. – 28. svibnja održan je međunarodni atletski miting za osobe s invaliditetom Croatia Open 2017 u organizaciji HASOSI-a na zagrebačkoj „Mladosti“

Od zagorskih sportaša s invaliditetom nastupio je Luka Đukez iz Lobora, član zagrebačkog AKOSI Agram. Luka je nastupio u dvije discipline. U subotu se natjecao u bacanju kugle u kategoriji F35,36,37,38 te je s bačenih 9,01m zauzeo treće mjesto, te osvojio brončanu medalju, a time je ujedno ispuno normu za SP u Londonu, koja je jedan od kriterija za odlazak na to prestižno natjecanje. Drugog dana natjecanja, u nedjelju, nastupio je u utrci na 200m u kategoriji T35,36,37,38 gdje je završio kao treće plasirani i također osvojio brončanu medalju.

11. lipnja Luka planira nastupiti na Otvorenom prvenstvu za osobe s invaliditetom Crne Gore u Baru.