Prethodni članak
Sljedeći članak

Krapinsko-zagorska županija ima mali broj ovisnika

U Velikoj Galeriji grada Zaboka obilježen je Mjesec borbe protiv ovisnosti

Krapinsko-zagorska županija i Županijsko povjerenstvo za suzbijanje zlouporabe opojnih droga organizirali su obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti, koje je održano jučer u Velikog Galeriji Grada Zaboka u Zaboku.

Brojne okupljene pozdravio je zamjenik župana Anđelko Ferek-Jambrek, koji je istaknuo kako su iskustva pokazala da su najučinkovitiji preventivni programi koji se provede u suradnji odgojno-obrazovnih ustanova, zdravstvenih i socijalnih službi, medija i lokalne zajednice te da svi oni u našoj županiji vrlo dobro surađuju.

- Naša županija prema statističkim pokazateljima ulazi u skupinu županija s malim brojem ovisnika, odnosno samo jedna županija ima manju stopu ovisnika na 100.000 stanovnika. te i dalje ulažemo i trud i sredstva da tu stopu dodatno smanjimo. Krapinsko-zagorska županija, kao i svake godine, sa partnerima organizira ovakve programe kako bi skrenuli pažnju i pozornost na probleme koji se javljaju – rekao je zamjenik župana Anđelko Ferek-Jambrek.

Predavanje na temu Odnosi u funkciji zaštite i ugroze mentalnog zdravlja održala je prof. dr. sc. Vlasta Rudan, dr.med., spec. psihijatar, a prisutnima je predstavljena i smotra nekih županijskih preventivnih programa koje provode odgojno-obrazovne ustanove te ključne ustanove i organizacije civilnog društva.
Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se svake godine od 15. studenog do 15. prosinca s ciljem senzibilizacije javnosti za borbu protiv ovisnosti. Obilježavanjem se nastoji upozoriti sveukupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti, te potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti i poduzimanje zajedničkih akcija za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu.

Još članaka iz "Vijesti"

Facebook

Za sve skupine vozila otvorene su autoceste: A1 Zagreb-Split-Ploče i A6 Rijeka-Zagreb te Jadranska magistrala (DC8). Kolnici su mjestimice vlažni i skliski. U Lici ponegdje ima i magle. Smanjena je vidljivost na autocesti A1 između tunela Mala Ka...

 
iz valute
u valutu

Tečajna lista služi isključivo u informativne svrhe i podliježe promjeni bez prethodne najave. Zagorje.com ne može jamčiti točnost tečajne liste koju koristi konverter. Prije provođenja stvarnih transakcija potrebno je provjeriti trenutni tečaj kod službene ustanove. Tečajna lista dohvaćena je prema online podacima Hrvatske narodne banke.

mojtv.hr - kompletan tv program