[KADETSKO PH U STRELJAŠTVU] Fran Županić osvojio broncu

Streljački savez Osječko-baranjske županije i Streljački klub Valpovo organizirali su u nedjelju Prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom

Streljački savez Osječko-baranjske županije i Streljački klub Valpovo organizirali su u nedjelju Prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom zračnom puškom. Već smo navikli da se s državnih prvenstava zagorski strijelci vrate s ponekom medaljom. Ovog puta medaljom i to brončanom okitio se Fran Županić iz Predionice u pojedinačnom dijelu natjecanja.

U ekipnom dijelu kadeti Predionice zauzeli su četvrto mjesto s krugom manje od trećeplasiranih Križevaca. Kadeti Predionice pogodili su 549 krugova (Fran Županić 190, Filip Brundić 183 i Julijan Krajcar 176). Kadeti Velikog Trgovišća zauzeli su peto mjesto s 548 krugova (Pavao Hac 186, Filip Petak 183 i Leon-Robert Bogović 179). Marija Bistrica je ekipno zauzela 11. mjesto s 537 krugova (Adam Šuštić 183, Adrian Tremljan 178 i David Škrlec 176), dok su kadeti Tekstilca osvojili 23. mjesto s 510 krugova (Vedran Šimec 176, Nino Posavec 169 i Luka Nesek 165). Osim navedenih strijelaca među kadetima su još pojedinačno nastupili Kalo Pezić 177 krugova, Martin Vlahek 175, Manuel Habazin (svi iz Marije Bistrice) 158 i Matija Čuk (Veliko Trgovišće) 140 krugova.

Među kadetkinjama u ekipnom dijelu nastupila je samo ekipa Velikog Trgovišća koja je završila na šestom mjestu s 527 krugova (Stela Čuk 179, Petra Petak 177 i Marta Šturlan 171). Pojedinačno su još nastupile Ema Penezić (Predionica) koja je pogodila 179 krugova, Lorena Uroić (Marija Bistrica) 174, Nina Čuk (Veliko Trgovišće) 173 i Barbara Hac (Veliko Trgovišće) 141 krug.

Još članaka iz "Vijesti"

Vremenski uvjeti povoljni su za vožnju, a zastoji i vožnja u koloni mogući su na dionicama cesta gdje su u tijeku radovi. Magla mjestimice smanjuje vidljivost na cestama u Lici , a ima je i na autocesti A1 između tunela Mala Kapela i čvora Otoča...