Kadeti KK Zabok razbili vodeći Agens Univers u gostima i nanijeli mu prvi poraz

Leževi puleni očitali su pravu lekciju vjerojatno budućem prvaku i pokazali da vrijede više od četvrte pozicije koju drže

Kadeti KK Zabok, pod vodstvom Roberta Leža napravili su mali podvig na gostovanju kod vodećeg Agens Universa i nanijeli mu prvi prvenstveni poraz od osam koševa razlike (51:59). Leževi puleni očitali su pravu lekciju vjerojatno budućem prvaku i pokazali da vrijede više od četvrte pozicije koju drže. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 24:23, a onda je Karlo Borovčak u trećoj četvrtini postigao četiri od šest svojih trica i u zadnjih deset minuta Zabok je ušao s devet koševa viška (34:43). Domaći su pokušavali sve ne bi li preokrenuli rezultat u zadnjoj četvrtini, no nije im to pošlo za rukom. Važne trice u posljednjih deset minuta, postigli su Borovčak i Elčić, a u samoj završnici Karlo Borovčak bio je miran s linije slobodnih bacanja, pogodio ih je četiri za redom i postavio konačnih 51:59. Sa 24 koša, od čega 6 trica, Karlo Borovčak bio je najbolji u redovima Zaboka, a njemu uz bok bio je i Filip Svečnjak koji je zabio 22 koševa. Veliki obol dao je i Franjo Elčić s 11 koševa.

Slavili i Krapinčani

Uspješni su na svom pakretu bili i Krapinčani koji su pobijedili pretposljednju Hermes Analiticu sa 16 koševa razlike (70:54). Predvodio ih je Dorian Brodar s 21 košem, Martin Benc pridružio je 15, Danijel Strehovec 13, a Lovro Čižmek 11 koševa.

Nakon 12 odigranih kola Zabok drži četvrtu, a Krapina šestu poziciju. Zabočani u 13 kolu dočekuju trećeplasirani Medveščak u još jednom derbiju, a Krapina gostuje kod Agrodalma s kojim se bori za petu poziciju.

AGENS UNIVERS – ZABOK 51:59 (11:7, 13:16, 10:20, 17:16)

AGENS UNIVERS: Grahovac 13, Bičanić 13, Bilić 10, Kekelj 7, Hofman 4, Stilinović 3, Mazarekić 1, Luković, Pilekić, Starčević, Vonić.

ZABOK: Borovčak 24, Svečnjak 22, Elčić 11, Harapin 2, Tomić, Mučnjak, Prelčec, Tičina, Vrhovec, Kolarić.

KRAPINA – HERMES ANALITICA 70:54 (19:15, 20:6, 8:17, 23:16)

KRAPINA: Brodar 21, Benc 15, D. Strehovec 13, Čižmek 11, Mlinarić 7, H. Strehovec 3, Gregurović, Konjić, Staroverški, Hojski, Stupnišek.
HERMES ANALITICA: Dramac 17, Lončarić 8, Kulišić 6, Grošev 6, Vujević 5, Kalauz 4, Klepac 2, Gazzari 2, Šulenta.