Martin Oborovečki srebrni i zlatni

Hrvatski streličari najuspješnija reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u Rusiji

Hrvatska streličarska reprezentacija najuspješnija je nacionalna momčad na Svjetskom streličarskom prvenstvu koje je održano u ruskome gradu Ulan – Ude na Bajkalskome jezeru. Član kadetske momčadi bio je i zagorski streličar Martin Oborovečki iz SD Veliko Trgovišće, koji je u pojedinačnom natjecanju osvojio srebrnu medalju, a hrvatski su kadeti izborili prvo mjesto. Nisu to jedine medalje. Hrvati su na Bajkalu osvojili 7 pojedinačnih medalja od 12 mogućih te četiri zlatne u momčadskome dijelu natjecanja.

Za usporedbu možemo nabrojiti uspjeh ''velikih'' reprezentacija. Rusija je osvojila 7 medalja, niti jednu zlatnu, Francuska četiri, Njemačka šest, a Hrvatska 11, od kojih 6 zlatnih. A Rusi su u organizaciju prvenstva potrošili gotovo dva milijuna dolara, Francuzi su u izlučnom natjecanju za određivanje reprezentacije imali 600 streličara, a ''velika'' Hrvatska ima ukupno 25 streličara!? U proteklih 21 godinu hrvatski su streličari u samostrelu unijeli u Hrvatsku 175 medalja.