Žetva medalja Olimpovaca u Sisku

Već prvog dana Regionalnog prvenstva Hrvatske u Sisku članovi PK Olimp Terme Tuhelj puno puta na postolju.

• Štafeta početnici sisak

Lara Lončarić, Hana Sivec, Karlo Borovčak, Vili Sivec

Ovog vikenda u Sisku na 50-metarskom bazenu održava se Regionalno prvenstvo Hrvatske za kategorije pčivača od seniora do početnika. Prijavljeno je 393 plivača iz 13 klubova, a Olimp na ovom natjecanju predstavlja 36 plivača.

Već prvog dana natjecanja Olimpovci su se penjali na postolje 20 puta.

U disciplini 50 metara slobodno Lara Lončarić osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji početnica. U istoj disciplini Mihael Vukić bio je 1. u općoj konkurenciji, Filip Ciglenečki 3. u mlađim seniorima, Nikola Škof 3. u mlađim jniorima, te Vili Sivec 2. u početnicima.

Ivan Kukolja na 200 leđno i na 400 slobodno pobijedio je u općoj kategoriji, dok je u 200 mješovito bio drugi.

Jana Vranić iako tek 2000. godište bila prva na 400 slobodno u seniorskoj konkurenciji, a u istoj disciplini Magda Slovenec je osvojila 2. mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja.

U 50 leđno Vukić je osvojio 1. mjesto, a Nikola Škof 3. u općoj kategoriji, dok je filip Ciglenečki bio 2. u kategoriji mlađih seniora.

Disciplina 100 metara leptir donijela nam je 1. mjesto Vukića  u općoj konkureniciji, 1. mjesto Jane Vranić u kadetkinjama, te druga mjesta Lovre Škurine u kadetima, i Vilija Siveca u mlađim kadetima iako je mlađi 3 godine od konkurencije.

Štafeta kadetkinja na 4x200 slobodno (Jana Vranić, Klara Očić, Nikolina Juričan, Magda Slovenec) osvojila je drugo mjesto, a u istoj disciplini kadeti (Emil Štulec, Lovro Škurina, Tin Bogdanić, Karlo Ilijaš) bili su treći.

Na kraju prvog dana štafeta najmlađih u konkurenciji početnika u sastavu Lara Lončarić, Vili Sivec, Karlo Borovčak i Hana Sivec osvojila je zlatnu medalju.