[FOTO] Utakmica i druženje zagorskih i zagrebačkih delegata

Bilo je to prvo druženje ovakve vrste, barem novije generacije, a sastojalo (naravno) se od tri poluvremena

U petak je igralište u Svetom Križu Začretju bilo poprište zanimljive nogometne utakmice, u kojoj su snage odmjerili delegati NSKZŽ i ZNS-a. Bilo je to prvo druženje ovakve vrste, barem novije generacije, a sastojalo (naravno) se od tri poluvremena. U prva dva delegati su snage odmjerili na nogometnom terenu. Najprije je trebalo odabrati koje će točno plohe biti korištene. Zagrebački delegati, koji ih je u dresovima bilo preko 16 forsirali su korištenje cijelog igrališta, no domaćina je u dresovima bilo samo 10, pa su gosti iz pristojnosti popustili i igralo se na polovici igrališta (onak ko limači ili zagići) i to 8 igrača u polju plus golman. Sudac domaći, ali neutralan i pošten, gotovo neprimjetan Petar Bedeniković.

I tako je krenuo. No, da stvar bude gora po domaćine, vrlo brzo ozlijedio se Stjepan Postružin, pa je u igru morala jedina zamjena. Bilo je to pravo pojačanje, ali za zagrebačke delegate, jer je u igru u dresu domaćina morao kao pomoćna radna snaga potpisnik ovih redova. Naravno da rezultat ovakvih utakmica i nije najvažnija stvar na svijetu, ali kao pravi sportaši i sportski djelatnici, ni jedni ni drugi nisu htjeli izgubiti, pa borbenosti barem nije nedostajalo. Na poluvremenu su vodili gosti sa 2:0, iskoristivši činjenicu da su imali dovoljan broj zamjena. No, zagorski su delegati u nastavak ušli bolje i nakon sjajnog prodora po desnoj strani Nikole Očića i ubačaja, jednu odbijenu loptu Jurica Putanec spremio je u gol. Imali su Zagorci i neke prilike za izjednačenje, ali kako nisu zabili, stigla je kazna u obliku još dva gola gostiju pa su predstavnici ZNS-a na koncu slavili sa 4:1.

Uz spomenute boje zagorskih delegata branili su i Juraj Sirovec, Darko Dlesk, Zoran Martinić, Ratomir Kramar, Robert Petrović i Stjepan Očić. Koliko se točno igralo zapravo je ostala tajna, jer kada je iskusni Bedeniković shvatio da se Zagorci neće vratiti u utakmicu, svirao je kraj. Nakon toga moglo je početi i treće poluvrijeme, u kojem nije bilo suca niti zbrajanja vremena, a u kojem su i domaćini bili puno kompletniji, jer su se pridružili i gospoda Kušan B., Ivančić Ž., Papišta S., Tuđa H., Biller V., Majsec J. i Mrkoci Z. Bilo je to na kraju jedno ugodno druženje kolega iz susjednih nogometnih regija, koje ima sve potrebno da preraste u tradiciju, pa se zagorski delegati već raduju uzvratu u Zagrebu. Tko zna, možda opet povedu i niže potpisanog.

Još članaka iz "Sv. Križ Začretje"

Na Krčkom mostu vozi se jednim trakom, uz ručnu regulaciju prometa, zbog uklanjanja oštećenog vozila. Zbog prometne nesreće na državnoj cesti DC1 između Karlovca i Slunja u mjestu Budačka Rijeka vozi se jednim trakom, uz regulaciju policije. ...