Pobjeda Janka Bengera iz BK Stubaki

Na Sljemenu održana biciklistička utrka pod nazivom „Zatvaranje sezone 2018.“

U organizaciji Biciklističkog kluba „Sokol 1887“iz Zagreba, na Sljemenu je održana biciklistička utrka „Zatvaranje sezone 2018“. Ova utrka se tradicionalno održava već 22 godine, a specifičnost joj je da se prvi dan vozi asfaltom od Blizneca do vrha Sljemena s cestovnim trkaćim biciklima, a drugi dan šumskim putem od Markuševca do Hunjke sa MTB biciklima. Samim time je utrka zahtjevna, pošto natjecatelji trebaju pokazati sposobnosti u dvijema vrlo različitim disciplinama biciklističkog sporta.

BK Stubaki na ovoj su utrci predstavljali Janko Benger i braća Srećko i Rade Ljubić.

Prvi dan na cestovnoj utrci, na cilj 12,5 km duge staze, je od 39 natjecatelja prvi stigao Janko Benger s prednošću od 1 minute i 47 sekundi pred drugoplasiranim Stanislavom Verstovšekom iz Slovenije.
Srećko Ljubić je bio osmi, a Rade Ljubić sedamnaesti.

S ostvarenom prednošću iz prve etape, u nedjelju je Bengeru za ukupnu pobjedu bilo dostatno i treće mjesto, a utrku je završio s 5 sekundi zaostatka za pobjednikom. Benger je uz pobjednički pehar po šesti puta osvojio i prijelazni pehar ovog natjecanja.

Srećko Ljubić je u nedjelju imao bolji nastup te je MTB utrku završio sprintom na drugom mjestu, pa je zbrojem vremena ukupno osvojio treće mjesto. Drugoplasirani ukupno u obje utrke, bio je Ivan Bratić iz BK Dinamo. Rade Ljubić je u drugoj etapi bio peti, a na kraju je zauzeo šesto mjesto.