Zagorec zasluženo slavio i petnaesti put osvojio zagorski kup

U Dubravi Zabočkoj odigrano finale Kupa NS KZŽ, ZAGOREC - GOLUBOVEC 2:0 (0:0)

Krapinski Zagorec po drugi puta za redom osvajač je kupa NS KZŽ. U finalnoj utakmici Krapinčani su zasluženo s 2:0 savladali odličnu momčad Golubovca, koji također zaslužuje čestitke kao i osvajači kupa. Zagorec je tako po 15. puta osvojio zagorski kup.

Od 18. minute počela je padati jaka kiša, koja je nažalost otjerala i veliki broj navijača, pa samo malo toga dobroga mogli vidjeti u prvom dijelu utakmice. U natavku kiša je stala, Zagorec je krenuo angažiranije pa je tako u 53. minuti poveo preko Postonjskog, kojem je odlično asistirao Smrekar, nakon slobobodnog udarca koji je izveo Poljak. Tri minute kasnije Majcenić je srušen u kazenenom prostoru Golubovca, pa je sudac Turčin iz Tuhlja pokazao na "bijelu točku". Loptu je uzeo kapetan Smrekar i postavio konačnih 2:0. Golubovec je izuzev u ta dva momenta odlično držao raspored, a u 70. minuti imao je i dobru priliku preko Kuharića, kojem brani Vinceljak.

Atmosfera je dosegnula vrhunac kada je predsjednik NS KZŽ uručio pobjednički pehar kapetanu Zagorca, Matiji Smrekaru. Rudar DZ pokazao se još jednom kao odličan domaćin i organizator, pa ne sumnjamo da će se već u bližoj budućnosti u Dubravi Zabočkoj odigrati finalni ogled zagorskog kupa.

ZAGOREC - GOLUBOVEC 2:0 (0:0)

DUBRAVA ZABOČKA: igralište Rudara, GLEDATELJA: 400, SUCI: Turčin (Tuhelj), Sinković
(Lepajci), Tuđa (Zabok), 4. SUDAC: Kumpar (S. Toplice), DODATNI SUCI: Kožar (D. Stubica) i
Fotivec (Špičkovina), DELEGAT: Ivančić (Zabok), KONTROLOR SUĐENJA: Smrekar (Krapina).
STRIJELCI: 1:0 Postonjski 53', 2:0 Smrekar 56' (11m).
ZAGOREC: Vinceljak (88' Babić), Puklin, Perić, Postonjski (82' Marjanović), Kunštek (75' Sambol),
Smrekar, Hoić (70' Kanceljak), Majcenić (87' Boronjek), Turniški (46' Sedak), Poljak (90' Kovačić),
Landripet. TRENER: Kristijan Mitrečić
GOLUBOVEC: Žuliček, Mar. Bobek, Mat. Bobek, Vinceljak, Kuharić (77' Sokolić), Josipović, N.
Bobek, T. Leško, B. Leško (64' Pintek), Valjavec, Poslon. TRENER: Tomislav Škudar.
ŽUTI KARTONI: Majcenić 45', Mat. Bobek 52', Hoić 59', Smrekar 81'-