Zagorec još uvijek bez boda

Odigrano 3. i 4. kolo III. HNL-zapad

Ni  nakon četiri odigrana kola nogometaši krapinskog Zagorca nisu osvojili ni bod. Ovog tjedna imali su dva teška zadatka. Prvo su na Krku izgubili od istoimenog domaćina s 1:0, a potom su kod kuće poraženi od Orijenta (1:4). I Krk i Orijent uz Vinogradar i Trnje, momčadi su koje nakon četiri kola imaju stopostotan učinak, pa ovi porazi iako bole, ne spadaju u neka velika iznenađenja. Obje ove momčadi borit će se za sam vrh.

Krapinčani su puno bolji dojam ostavili na gostovanju kod Krka gdje je domaćin pobijedio pogotkom iz kaznenog udarca kojeg je skrivio neiskusni vratar Babić. I to je bilo sve od domaćina. Zagorec je veći dio utakmice bio ravnopravan protivnik, no bila je to tvrda utakmica, na sredini travnjka, obostrano bez pravih šansi za pogodak, izuzmemo li kazneni udarac.

Orijent iskoristio poklone Zagorca

Iako je Orijent slavio sa čistih 4:1 i bio bolja momčad, konačni rezultat ne pokazuje pravo stvari na travnjaku jer Zagorec je stvorio nekoliko dobrih prilika, osobito u nastavku kod rezultata 1:2. Obrana Zagorca bez ozlijeđenog Cerovca i s neiskusnim Sambolom i Babićem darovala je niz prilika gostima, što su ovi objeručke prihvatili. Gosti su poveli u 17. minuti kada je loptu nepotrebno izgubio Majcenić, Weitzer ju je gurnuo prema Iličić, a ovaj je lobao nepotrebno istrčalog Babića za 0:1. U 34. minuti dobar pokušaj Poljaka zaustavio je gostujući vratar Herman. U 44. minuti već je 0:2. Iličić presjeca loptu Postonjskog  i  odmah upošljava Fumića kojem nije bilo teško povećati na 0:2. Ipak do poluvremena je Zagorec uspio smanjiti prednost. Čanković je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Smrekar je s bijele točke smanjio na 1:2.

U nastavku je Zagorec zagirao puno bolje. Redale su se šanse pred Hermanom, dvije najbolje imao je i propustio Majcenić, nakon njega su prijetili Hanžić i Postonjski, no mreža Hermana više se nije tresla. Novi šok za Krapinčane slijedio je u 62. minuti kada je Weitzer povukao kontru i uposlio Iličića, a ovaoj postigao svoj drugi pogodak za 1:3 dok  je Weitzer upisao drugu asistenciju. Točku na „i“ stavio Mohorovičić prekrasnim eurogolom s 25 metara udaljenosti za konačnih 1:4.

Slijedi dvotjedna prvenstvena pauza zbog obaveza Amaterske reprezentacije Hrvatske, koja će itekako dobro doći Krapinčanima. No oni u tom periodu neće ostati bez službenih ogleda, jer ih prvo u srijedu 12. rujna u Zlataru u županijskom kupu očekuje Oštrc, a potom ih 19.9. u 16 sati očekuje utakmica šesnaestine finala hrvatskog kupa, protiv Osijeka. Bit će to dobra prilika da Tomica Vincelj isproba neke igrači i da Krapinčani spremni dočekaju Maksimir u 5. kolu III. HNL-zapad, koje će se odigrati 22. rujna.

KRK – ZAGOREC 1:0 (1:0)

KRK: igralište Josip Uravić-Pepi , GLEDATELJA: 100, SUCI: Maleš, Rašić i Maloča (svi iz Zagreba).

STRIJELAC: 1:0 Brdar 18' (11m)

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić, Majačić (46' Josipović), Mijić (46' Zec), Golić, Brdar (78' Alilović), Frančišković, Malinić. TRENER: Tomislav Lopac

ZAGOREC: Babić, Puklin, Cerovec, Postonjski, Kunštek, Smrekar, Majcenić, Kanceljak (60' Landripet), Poljak, Pasariček (70' Sedak), Hanžić (87' Turniški). TRENER: Tomica Vincelj

Ostali rezultati 3. kola: Jarun – Opatija 1:1, Dubrava Tim kabel – Trnje 0:1, Novigrad – Dugo Selo 0:1, HAŠK – Špansko 6:2, Vinogradar – Kurilovec 5:1, Vrbovec – Jadran 2:1, Orijent 1919 – Ponikve 2:1, Maksimir – Zagreb 3:1.

ZAGOREC – ORIJENT 1919 1:4 (1:2)

KRAPINA: ŠRC Podgora, GLEDATELJA: 150, SUCI: Firm, Maloča i Bošnjak (svi iz Zagreba).

STRIJELCI: 0:1 Iličić 17', 0:2 Fumić 44', 1:2 Smrekar 45' (11m), 1:3 Iličić 62', 1:4 Mohorovičić 90'.

ZAGOREC: Babić, Puklin, Sambol, Kunštek, Smrekar, Majcenić (66' Sedak), Turniški (36' Postonjski), Poljak, Pasariček (46' Hoić), Landripet, Hanžić. TRENER: Tomica Vincelj

ORIJENT 1919: Herman, Čanković (65' Leskur), Jergović, Andrić, Iličić (84' Mioč), Fumić (73' Barišić), Šarković, Weitzer, Monjac, Morovičić, Vidas. TRENER: Danilo Buturović

Ostali rezultati 4. kola: Opatija – Zagreb 2:0, Ponikve – Maksimir 2:1, Jarun – Dubrava Tim kabel 1:3, Jadran – Krk 0:2, Kurilovec – Vrbovec 2:2, Špnasko – Vinogradar 0:2, HAŠK – Dugo Selo 4:1,                                Trnje – Novigrad 3:1.