[ZAGOREC-DUGO SELO] Bodovi ipak Dugom Selu !

U 29. kolu III. HNL zapad Zagorec ugostio Dugo Selo

U 29. kolu III. HNL Zapad krapinski Zagorec ugostio je Dugo Selo  i nakon tvrde i borbene  igre oba sastava domaćin je upisao poraz rezultatom 2:3.

Od prve minute susreta Zagorec je otvoreno jurnuo po pogodak i počeo polako, ali sigurno pritiskati obranu gostiju koja se uspješno branila. No, takav pristup već u samom otvaranju, 8.-ma minuta, odnosi veliku priliku Zagorcu. Naime, Matija Smrekar je odlično uposlio Majcenića koji dobro puca sa visine petnaest metara, ali golman Bagarić loptu krajnjim naporom izbacuje u korner koji nije odnio rezultat.

Četiri minute kasnije šok za promrzlo gledalište u Podgori krapinskoj. Bila je to jedna brza akcija gostiju koji su preko Žabeca, najbolji igrač utakmice, odjednom se „stvorili“ pred vratima Vinceljaka, a potonji je loptu proslijedio usamljenom Ivančiću koji neometan sa petnaestak metara odlično puca te lopta pogađa desnu vratnicu gola domaćina i odbija se u mrežu. Vodstvo gostiju.

Vodstvo gostiju nije demoraliziralo igrače Zagorca koji i dalje pokušavaju postići, ovaj puta izjednačujući, pogodak. Sve do 28. minute ne uspijevaju, a onda Postonjskog u šesnaestercu ruši Salatović, a sudac Mališ pokazuje na jedanaesterac.

Siguran realizator za izjednačenje s bijele točke bio je najbolji strijelac Zagorca i drugi strijelac lige Matija Smrekar.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko poluprilika na strani Zagorca, ali se rezultat nije mijenjao te se na odmor odlazi rezutatom postignutim u 28.-oj minuti: Zagorec 1. Dugo Selo 1.

Na poluvremenu u svlačionici trener Mitrečić ostavlja Kunšteka i Majcenića, ne zbog loše igre već se meni čini više zbog odmora, te ubacuje Perića i Poljaka, koji iz istog razloga kao i suigrači koje su  zamijenili, nisu započeli od prve minute.

Početak isti kao i u prvom poluvremenu s tim što je ipak ovdje uslijedila kobna, za Zagorec, 48. minuta. Opet su primili gol u toj minuti kao i u prethodnom kolu na gostovanju u Španskom.

Naime, nakon što je obrana Dugog Sela izbacila loptu prema sredini igrališta prima ju Frigan koji je iz prve upućuje u dubinu prema šesnaestercu domaćina gdje ju prima Žabec i neometan izbija pred Vinceljaka te lako poentira za vodstvo gostiju od 1:2.

Opet Zagorec mora loviti prednost gostiju što  mu i nije strano zbog činjenice da ovog proljeća kod kuće imaju samo dvije pobjede, dva neriješena i jedan poraz ( op.a. nakon ove utakmice to je izjednačeno pa imamo formulu 2-2-2 ) uz gol razliku 10:8 ( da bi nakon ove utakmice bilo 12 postignutih i 11 primljenih pogodaka ).

Taj lov na izjednačenje uslijedio je u 74. minuti kada je na grubi način, opet, u šesnaestercu gostiju zaustavljen danas posebno rastrčan Dino Postonjski te je sudac Mališ opet pokazao na bijelu točku.

Odgovornost je preuzeo kapetan Matija Smrekar i sigurno savladao Bagarića za izjednačenje postigavši svoj 27. pogodak ove sezone, odnosno 13. ovog proljeća.

Nakon toga domaćini pokušavaju ipak doći do tri boda, ali u 83. minuti nakon jednog pravog „karambola“ u šesnaestercu Zagorca lopta dolazi do potpuno samog Pavlovića koji iskosa s desne strane lakoćom savladava Vinceljaka te dovodi goste po treći put u vodstvo.

Do kraja susreta, unatoč velikim naporima igrača, rezultat se nije mijenjao te  bodovi odlaze u Dugo Selo.

Svoj sljedeći susret Zagorec igra već ovu srijedu u Zaboku.  Naime, tada se igra polufinale kupa županije koje je spojilo dva velika sportska rivala Mladost Zabok i Zagorec Krapina. Susret se igra na igralištu Mladosti s početkom u 17 sati.

U prvenstvenom nadmetanju krapinski Zagorec u sljedećem kolu gostuje u ranojutarnjem nedjeljnom terminu u Zagrebu kod Trnja.

Za kraj kratki osvrt na prvenstvenu utakmicu 28. kola koje je igrano na praznik rada. Tada je Zagorec gostovao u Španskom i unatoč boljoj i kvalitetnijoj igri izvukao samo bod iako prema prikazanom pobjeda nije trebala doći u pitanju. U rezultatu 2:2 oba je pogotka postigao Matija Smrekar ( u 4. i 66. minuti susreta)

(29. kolo)

KRAPINA – Igralište ŠRC Podgora – Gledatelja 100. Suci: Ante Mališ ( Zagreb ), Josip Bošnjak ( Zagreb ), Kristijan Brezić ( Zagreb ).

ZAGOREC – DUGO SELO 2:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 Ivančić ( 12 ); 1:1 Smrekar ( 28 – 11 m ); 1:2 Žabec ( 48 ); 2:2 Smrekar ( 74-11 m ); 2:3 Pavlović ( 83 ).

ZAGOREC: Vinceljak, Puklin, Sambol, Postonjski ( 70. Kanceljak ), Kunštek ( 46. Perić ), Smrekar, Majcenić ( 46. Poljak ), Turniški, Sedak, Landripet, Marjanović.

Trener: Kristijan MITREČIĆ

DUGO SELO: Bagarić, Perišić, Salatović, Filipović, Pekčec, Dadić ( 72. Pavlović ), Ivančić, Žabec ( 90. Pavlić ), Frigan, Benković, Stjepanović ( 82. Galić ).  Trener: Damir BIŠKUP

(28. kolo)

ZAGREB – Igralište Špansko – Gledatelja 150. Suci: Ivan Marinčević ( Velika Gorica ), Dario Mužar ( Velika Gorica ), Davor Jukić ( Farkaševac ).

ŠPANSKO – ZAGOREC 2:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Smrekar ( 4 ); 1:1 Muhek (14 ), 2:1 Muhek ( 48 ), 2:2 Smrekar ( 66 – 11 m ).

ŠPANSKO: Tomić, Muhek ( 72. Marković ), Lovrić, Pranjić-Kaurin, Ištuk, Novokmet, Ljubičić, Čurković, Samodol,veneti ( 85. Zadro ), Jozanović ( 87. Bednjanec ).  Trener: Mihovil VUKELIĆ

ZAGOREC: Babić, Puklin, Perić, Postonjski ( 86. Kovačić ), Kunštek, Smrekar, Hoić, Turniški ( 46. Sedak ), Poljak, Landripet, Marjanović ( 46. Kanceljak) .

Zbog vjetra, zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp-prikolicama i motocikle (I. skupina vozila) na cestama: -Jadranska magistrala (DC8) između Bakra i Novog Vinodolskog; -A7 čvor Draga-čvor Šmrika; -LC58107 Križišće-Kraljevica...