Zadar uvjerljiv u nastavku, gostujući ''navijači'' pirotehnikom oštetili zabočke tribine

Zadar je sasvim zasluženo i uvjerljivo došao do pobjede u 16. kolu FAVBET Premijer lige u gostima kod Zaboka. Krajnji rezultat bio je 58:79, a ključna je bila treća četvrtina koju su gosti dobili s 22:0. Drugo je poluvrijeme Zadar dobio rezultatom 38:20. Ne pamtimo kada je Zabok postigao samo dvadeset koševa u jednom poluvremenu.

Zabok je odlično otvorio utakmicu i na krilima Neala i Cinca u u 6. minuti sitgao do +8 (16:8). Zahvaljujući seriji od sedam koševa Lakića gosti su se minutu prije kraja prve četvrtine „spustili“ na -1 (22:21), no košem Cinca Zabok je prvih minuta završio prednošću od tri koša (24:21). Zanimljivo je da su Cinac i Neal postigli sve koševe Zaboka, obojica po 12 koševa.

U 12. nakon dvije trice Savića i Šustića Zabok je nadomak dvoznamenkastog vodstva (32:23). Minutu kasnije u dvoranu je ušlo pedesetak pripadnika „Tornada“ i Zadar je proigrao. Tako gosti nakon ubačaja Žganeca uz dodatno slobodno bacanja u 16. minuti dolaze do vodstva (34:35), a na „veliki odmor“ otišlo se rezultatom 38:41.

U trećoj četvrtini Zaboku se desilo nešto što mu se nije desilo od kada se natječe u „elitnom društvu“. Četvrtinu je domaćin završio bez postignutog koša, Zadar je napravio seriju od 22:0 i otišao na +25 (38:63) prije zadnjih deset minuta. Briljirao je u tom dijelu utakmice Drežnjak koji je postigao 11 koševa.

Jedanaestominutni „post“ Zaboka prekinuo je s linije slobodnih bacanja  Neal (40:63), a u 32. minuti ili dvanaestoj minuti nastavka Rebić je postigao prvi koš iz igre za Zabok u nastavku utakmice. Na kraju Zabok-Zadar 58:79.

Kod Zaboka prvo ime bio je Nickolas Neal koji je zabio 18 koševa uz 6 skokova, dok se Cinac zaustavio na 14 koševa, ali se u nastavku potpuno ugasio, nakon sjajnog prvog dijela utakmice. Goste je s 20 koševa 7 skokova i 6 asistencija predvodio Lovro Mazalin, Dario Drežnjak upisao je 14 koševa (trice 4-6), a vrlo dobri su bili i Adem Mekić koji je upisao 12 koševa, 9 skokova i 6 asistencija, kao i Arijan Lakić koji se zaustavio na 11 koševa i 8 skokova uz 4 asistencije.

Nažalost lijepi ugađaj pokvarili su navijači Zadra koji su prvo u dvoranu ušli s neprimjerenim i kažnjivim skandiranjem, a nakon toga su i zapalili pirotehnička sredstva koja su bacili na tribinu i oštetili je.

ZABOK – ZADAR 58:79 (24:21, 14:20, 0:22, 20:16)

ZABOK: Sikirić, Neal 18 (4-4), Cinac 14, Tomić, Šustić 7, Antonić 2 (2-2), Savić 3, Črnjević, Rebić 9 (1-2), Borovčak 3 (1-2), Cvitanović 2, Buljević. TRENER: Ivan Tomas

ZADAR: Davis 4 (1-2), Vujačić 5 (1-1), Žganec 7 (1-1), Mazalin 20 (4-8), Lakić 11, Mekić 12 (1-4), Jambrović 4, Drežnjak 14, Grbić 2, Božić. TRENER: Danijel Jusup