Zabok slomio Dubrovnik u posljednjoj četvrtini

Košarkaši Zaboka zasluženo su došli do pobjede protiv vrlo kvalitetne momčadi Dubrovnika. Na kraju je bilo 92:79, a Zabok je otpor gostiju razbio u prvih pet minuta zadnje četvrtine kada je napravio seriju 20:1 (85:68) i riješio pitanje pobjednika.

Gosti su puno bolje otvorili utakmicu. Obrana Dubrovnika odlično je funkcionirala, Zabok nije imao rješenja u napadu, dok je s druge strane odlično napadački otvorio Filip Vujičić koji u 5. minuti postiže svoj već deveti koš za vodstvo Dubrovnika od 8:16 i tjera Tomasa na prvu minutu odmora. Domaći strateg bio je prisiljen u vatru staviti oporavljenika Rebića koji mu je odgovorio sa sedam koševa, a nakon prvih deset minuta na semaforu je stajalo 20:25.

Nakon dvije trice povratnika Buljevića i jedne Cinca Zabok je u 14. minuti došao do svog prvog vodstva na utakmici (29:27). Odličnom igrom nastavio je Dino Cinac koji je za nepunih sedam upisao 14 koševa (od čega tri trice) i doveo Zabok na prag dvoznamenkastog vodstva (43:34). Na Cinca se odlično nadovezao Neal i u 18. minuti Zabok ima trinaest koševa viška (47:34) što tjera Perinčića na time-out. Gosti su se nakratko probudili, ali na „veliki odmor“ ipak se otišlo prednošću Zaboka od 12 koševa viška (50:38). Druga četvrtinu Zabok je dobio rezultatom 30:13.

Zabok je u prvom dijelu gađao trice 11/20 (55%). Cinac je poluvrijeme završio na 14 koševa i 4 skokova, dok je s druge strane Filip Vujičić upisao 21 koš i 3 asistencije.

Tricom Sikirića koji je odlično ušao u nastavak Zabok na ulasku u 23. minutu ima +16 (56:40). Zabok je poremetila treća osobna pogreška raspoloženog Cinca, a uz to su domaći vrlo brzo ušli u bonus. Na ulasku u 28. minutu Dubelj je tricom spustio Dubrovnik na -9 (65:56) i Tomas je prisiljen pozvati novu minutu odmora. Još je to bolje za goste izgledalo kada je Levi s linije slobodnih bacanja smanjio na 65:58. Nakon toga Zabok gubi loptu, Klarić iz kontre polaže za 65:60, Neal prigovara i dobiva tehničku, a Dubelj pogađa jedno slobodno bacanje za 65:61.

Nakon trice Dubelja rezultat je 65:64, a Levi s linije slobodnih bacanja 50 sekundi prije kraja treće četvrtine vraća stvari na početak (65:65). Nakon osobne pogreške Buljevića na Dubelju gosti su 25 sekundi prije kraja treće četvrtine ponovno u vodstvu (65:67), a istim se rezultatom ušlo u zadnjih deset minuta utakmice.

Nakon dvije i pol minute igre u zadnjoj četvrtini Zabok je preko Sikirića i Cinca napravio seriju od 7:0 (72:67) i Perinčić zove minutu odmora. U idućem napadu Vodopija laktom udara u glavu Cvitanovića, koji odgovara nasrtajom na njega, a epilog je tehnička pogreška za Cvitanovića i nesportska za Vodopiju. Dubelj zabija jedno slobodno bacanje, a Buljević koji je zamijenio ozlijeđenog zabija oba i dodatnom napadu tricu za 77:68.

S dvije trice Rebića i Savića Zabok je otišao na +15 (83:68), a nakon dva pogođena slobodna bacanja Rebića i na najvećih +17 (85:68). Post Dubrovnika od šest minuta bez koša iz igre prekinuo je Klarić (85:70), da bi utakmica završila rezultatom 92:79 i sasvim zasluženo slavlje Zaboka.

S 21 košem i 9 skokova Zabok je ponovno predvodio Dino Cinac, Antonio Sikirić upisao je 17 koševa uz po 3 skoka i asistencije, a povratnik Lukša Buljević upisao je 16 koševa. Bruno Rebić zaustavio se na 14 koševa i 4 asistencije.

Kod Dubrovnika najefikasniji je bio Filip Vujičić s 30 koševa, čemu je pridodao i 5 asistencija, dok se Petar Dubelj zaustavio na 17 koševa i 4 skoka.

ZABOK – DUBROVNIK 92:79 (20:25, 30:13, 15:29, 27:12)

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 400, SUCI: Gracin, Pavičić i Hartman.

ZABOK: Sikirić 17 (1-2), Neal 11 (2-2), Damjanić, Cinac 21 (4-4), Tomić 5 (1-2), Šustić, Antonić, Savić 3, Črnjević 5, Rebić 14 (2-2), Cvitanović, Buljević 16 (2-2). TRENER: Ivan Tomas

DUBROVNIK: J. Vujičić 2 (2-2), Popić, Klarić 8 (4-4), Džajić, Dubelj 17 (8-8), Guštin 3, Vodopija 8 (1-1), F. Vujičić 30 (4-4), Levi 5 (3-4), Cvitković 6 (2-2). TRENER: Ivan Perinčić