Zabok poražen od prvaka Zadra na startu HT Premijer lige

Košarkaši Zaboka poraženi su od prvaka Zadra na Višnjiku u utakmici 1. kola HT Premijer lige košarkaša Hrvatske.

Domaćin je bio uvjerjliv i na kraju je slavio rezultatom 76:51. Domaći su otvorili serijom 8:0, na kraju prve četvrtine imali su 12 koševa viška, da bi na "veliki odmor" otišli s +20 (38:18).

U nastavku je Zabok bio nešto bolji, no ništa se bitno nije promijenilo. Imali su Zabočani u 37. minuti -18 (62:44), no u posljednjim su minutama malo pali što su domaći iskoristili i dobili utakmicu s 26 koševa razlike.

Najefikasniji kod Zaboka s 13 koševa bio je Lukša Buljević, no najbolji dojam ipak je ostavio Josip Popić koji je upisao 12 koševa uz 8 skokova. Solidan dojam ostavio je i Marin Vručnić koji upisao 11 koševa. Kod domaćih je najefikasniji bio Antonio Jordano s 12 koševa, ali prvo ime utakmice bio je Amerikanac Harris Kevon Lavelle s 11 koševa, 9 skokova i 5 asistencija.