Zabočani pobjedom otvorili nastavak prvenstva

7. kolo I. Hrvatske stolnoteniske lige-zapad

U prvoj utakmici nastavka prvenstva u I. HSL-zapad, stolnotenisači Zaboka uvjerljivo su slavili protiv druge momčadi Libertas Marinkolora iz Dubrovnika rezultatom 4:1. Zbog ozljede nije mogao nastupiti prvi „reket“ Zabočana, Mislav Posavec, ali ga je uspješno zamijenio Dario Ilijiić.

U prvom meču protiv Filipa Mikulića Ilijić se dosta mučio, jer dugo nije bio u natjecateljskom pogonu. Uspio se izvući u pet setova, donijeti prvi bod u utakmici i osloboditi ostatak momčadi pritiska. Iza njega je Petar Bašić svladao najboljeg igrača gostiju Marka Veniera 3-1. Petar je odigrao hrabro i dosta čvrsto pa je protivnik gubio samopouzdanje i na kraju pokleknuo.

Očekivala se  i pobjeda Hrvoja Martinca u trećem pojedinačnom meču protiv Vedrana Đurđevića, ali je gostujući igrač odigrao vrlo dobro. Pomalo je čak iznenadio Hrvoja, koji se cijelog meča nije oslobodio grča te je izgubio u pet setova. To ipak nije ostavilo traga na njemu, pa je zajedno s Ilijićem uvjerljivo nadigrao goste u igri parova. Iza parova, Ilijić je nakon gubitka prvog seta, glatko dobio preostala tri seta protiv Marka Veniera za konačno slavlje momčadi Zabok.

U idućem 8. kolu 18.02.2023. godine Zabok je opet domaćin vodećem Marathonu i Dugom Selu.
Poslije sedam odigranih kola i deset odigranih mečeva Zabok ima omjer 7-3 i dijeli četvrtu poziciju sa Srdočima.

STK ZABOK – STK LIBERTAS MARINKOLOR II – 4 : 1
Dario Ilijić – Filip Mikulić – 3 : 2 (7 : 11, 14 : 12, 9 : 11, 11 : 9, 11 : 3)
Petar Bašić – Marko Venier – 3 : 1 (11 : 9, 9 : 11, 14 : 12, 11 : 7)
Hrvoje Martinec – Vedran Đurđević – 2 : 3 (11 : 9, 8 : 11, 11 : 7, 9 : 11, 7 : 11)
Dario Ilijić & Hrvoje Martinec – Marko Venier & Filip Mikulić – 3 : 0 (11 : 5, 11 : 9, 11 : 4)
Dario Ilijić – Marko Venier – 3 : 1 (9 : 11, 11 : 3, 11 : 6, 11 : 4)