Vrijedna pobjeda Rudara u Zagrebu

4. NL – središte skupina A: 17. kolo: Zagreb – Rudar DZ 1:3

U 17. kolu 4. NL središte Skupina A Rudar DZ je gostovao kod Zagreba. Borba za opstanak nije najbolje krenula nakon 0:1 u prvom proljetnom kolu, doma protiv Španskog, a na ovom je gostovanju trebalo probati stići do kojeg boda. I od samog početka bilo je vidljivo da to nije nemoguće. Naime, Rudar DZ je odlično krenuo u utakmicu i već u petoj minuti nakon jedne ukradene lopte Karlo Tisanić je probio desnu stranu, pokušao ubaciti, a lopta se odbila do Nikole Mutaka, koji puca. Luka Dominiković na golu Zagreba brani, no na loptu natrčava Marko Papak i pogađa za 0:1. Gosti i nakon vodstva nastavljaju sa odličnom igrom. Odgovara im što i Zagreb želi igru, no Rudar DZ je taj koji dominira i kontrolira utakmicu, a ovaj puta se to vidi i na rezultatu. U 20. minuti, nakon nove ukradene lopte na centru, Ivan Batinić daje odličnu dubinsku loptu za Mutaka, koji vara lako domaćeg stopera i mirno pogađa za 0:2. Do odmora je već 0:3. U 43. minuti opet dobra lopta za Mutaka u dubinu, ovaj puta je srušen u kaznenom prostoru, a sa 11 metara siguran je Batinić za 0:3. Sasvim zasluženo i visoko vodstvo ostiju na poluvremenu. Rudar DZ je baš dominirao i stvorio i još neke situacije, dok su domaćini u prvih 45 minuta izgledali nemoćno. U nastavku gosti su se malo povukli, vjerojatno nesvjesno, pa je Zagreb došao malo do daha i pokoje situacije, no povratak nije izgledao moguć. U 69. minuti nakon jedne izgubljene lopte i malo lošijeg pokrivanja gostiju, Marko Stojak se probo između beka i stopera i uspio smanjiti na 1:3. No to je bilo sve od Zagreba za ovu utakmicu. Pokušavali su domaćini iz kornera ili drugih prekida, no gosti su mirno priveli utakmicu kraju, posebice u zadnjih 15 minuta, kada je i tempo bitno pao. Rudar DZ, tako dolazi do vrijedne pobjede u borbi za opstanak, a ovom pobjedom dokazali su da mogu, pa više niti sljedeća domaća utakmica protiv favoriziranih Ravnica ne izgleda kao nemoguća misija, posebice nakon što je Straža kod Ravnica u ovom kolu izvukla bod.