Uvjerljivo i zasluženo slavlje Sonik Puntamike u Zaboku

U utakmici 23. kola Sonik Puntamika uvjerljivo je i zasluženo slavila u Zaboku s 13 koševa razlike (73:86), a u pojedinim su trenutcima razigrani i rastrčani gosti imali i više od 20 koševa viška

Zabok je doživio poraz na startu trećeg kruga. U utakmici 23. kola Sonik Puntamika uvjerljivo je i zasluženo slavila u Zaboku s 13 koševa razlike (73:86), a u pojedinim su trenutcima razigrani i rastrčani gosti imali i više od 20 koševa viška. Zadrani su odlično skenirali igru Zaboka, izvukli su pouke iz dva dosadašnja poraza i njihovoj pobjedi nema ni najmanje zamjerke, dok je s druge strane Zabok odigrao jedno od najlošijih utakmica sezone.
Gosti su se od prve minute nametnuli kao bolja momčad, pod košem je dominirao Cvitković, Zabok je sedam minuta ostao bez koša iz igre, a u 8. minuti na semaforu je stajalo 5:14, nakon polganja Zovka. I drugu su četvrtinu bolje otvorili gosti, no Zabok se nakon serije od 6 koševa Workua i trice Anzulovića u 19. minuti uspio spustiti na -1 (32:33), da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 35:38.

Ključna je za utakmicu bila treća četvrtina. Sredinom te četvrtine u seriju od 10 koševa ušao je kapetan Palčić, s nekoliko mu se atraktivnih ulaza pridružio i atraktivni Runjić i korak po korak Sonik Puntamika je stigla do nedostižnih +23 (42:65) u 30. minuti utakmice i tu je priči bio kraj. U zadnjoj četvrtini Zabok je tek malo "kozmetički" popravio dojam, Tomas i Kuliš u samoj završnici su dali priliku i mladim snagama, a najbolje ju je iskoristio Andro Antonić koji je uz dvije trice ubilježio i jednu atraktivnu asistenciju.

Kod Zaboka je s 15 koševa najefikasniji bio Miše Diminić, čemu je pridodao po 4 skoka i asistencije, Andro Anzulović zaustavio se na 12 koševa i 7 skokova, a Eyassu Worku na 11 koševa i 7 skokova. S double-double učinkom od 21 koša i 11 skokova najveći učinak u pobjedi gostiju imao je Lovre Runjić, no ključni igrač je bio kapetan Dino Palčić koji je također imao double-double učinak od 15 koševa i čak 10 asistencija. Tomislav Cvitković zaustavio se na 19 koševa uz 8 skokova, a dobre role imali su i Daniel Zovko i Ante Gospić koji su postigli po 11 koševa.

ZABOK - SONIK PUNTAMIKA 73:86 (11:16, 24:22, 9:27, 29:21)
ZABOK: Martinko 3, Krajinović, Anzulović 12 (4-4), Tomas 10 (3-3), Črnjević 7, Marić 7 (1-2), Diminić 15 (1-2), Worku 11, Jambrović 2, Antonić 6, Elčić. TRENER: Ivan Tomas
SONIK PUNTAMIKA: Jošić 4, Palčić 15 (4-4), Rašić 5, Runjić 21 (7-7), Cvitković 19, Barbaroša, Zelanto, Zovko 11 (1-2), Manojlović, Gospić 11. TRENER: Stipe Kuliš