Uspješni nastupi zagorskih klubova na međunarodnom kickboxing turniru

U Kutini održan međunarodni kickboxing turnir pod nazivom „Kutina 2018.“

U organizaciji KBK Kutina i Hrvatskog kickboxing saveza, Kutina je bila domaćin jubilarnog 20. međunarodnog kickboxingcupa, pod nazivom „Kutina 2018.“. Nastupilo je 508 natjecatelja i natjecateljica iz 64 kluba iz šest država, koji su se natjecali u tatami disciplinama pointfighitng, lightcontact, kicklight, za sve dobne skupine te u ring disciplinama fullcontact, lowkick i K1 za juniore i seniore.

Među njima su bila i četiri zagorska kluba: Zmaj Bedekovčina, Krapina,  BTI Zabok i Ninja Zabok. Po običaju najviše je uspjeha imao BTI koji se kući vratio sa sedam zlata i tri bronce, odnosno deset medalja. Zmajevci su posebno uspješni bili u kicklightu, gdje su osvojili čak pet zlatnih odličja. Dva zlata osvojio je u kategoriji do 84 prvo kod juniora, a zatim i kod seniora. Odličan je bio i Stjepan Sedak koji je zlatu u kicklightu u kategoriji do 63 kg kod juniora, pridružio i zlato u lightcontactu u istoj kategoriji. Sedak je ujedno bio i najbolji junior u lightcontactu. Dvostruko zlato osvojila je i Elena Ljubek u kicklightu kod starijih kadetkinja u kategoriji do 42 kg, te u istoj težinskog kategoriji u lightcontactu. Uz dva zlata Elena je stigla i do bronce u pointfightingu. Ana Sovec bila je zlatna u kicklightu u kategoriji do 55 kg kod starijih kadetkinja, čemu je pridružila i dvije bronce u lightcontactu i pointfightingu.

Zabočki BTI kući se vratio s tri odličja u pointfightingu. Najuspješnija u njihovim redovima ponovno je bila Helena Sandra Tkalčević koja je bila najbolja u kategoriji do 65 kg kod juniorki, a ujedno je proglašena i za najbolju juniorku turnira. Leonarda Deak bila je srebrna kod mlađih kadetkinja u kategoriji do 47 kg, a Lorena Zeba brončana u istoj konkurenciji, ali u kategoriji do 42 kg.

I Krapina je nastupila isključivo u poitfighitngu. Antonela Cesarec bila je najbolja kod mlađih kadetkinja u kategoriji do 47 kg, gdje je u zagorskom finalu savladala Leonardu Deak. Zlatu je pridružila i broncu u kategoriji +47 kg.

Zlato za Ninju osvojila je Leona Bartolin u pointfightingu u konkurenciji starijih kadetkinja u kategoriji do 50 kg. Njen klupski kolega, Gabrijel Latin, bio je brončani kod mlađih kadeta u kategoriji do 28 kg.

Zbog jakog vjetra na Jadranskoj magistrali (DC8) između Senja i Svete Marije Magdalene zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I.skupina vozila), a na dionici od Novog Vinodolskog do Senja dodatno je zabrana...