Tondach uvjerljivo slavio protiv Zagreba

4. NL – središte skupina A: 15. kolo: Tondach – Zagreb 4:0

U 15. kolu 4. NL središte skupina A, Tondach je u Bedekovčini dočekao Zagreb. Na papiru to je trebao biti derbi, jer su se sastale druga i treća momčad sa prvenstvene ljestvice. No, Tondach je jesen završio na upravo fantastičan način, odigravši još jednu impresivnu partiju i završivši kalendarsku godinu bez poraza na domaćem terenu. Ne samo da nije izgubio, Tondach je praktički derbi riješio u 35 minuta. Bilo je to rano poslijepodne u kojem su zabijali igrači, koji možda rjeđe pune mrežu Tondachovih protivnika. Tako je domaćine u vodstvo doveo Dario Bosec već u 7. minuti, da bi na 2:0 povisio Andrija Frančina u 26. minuti. Ivan Bosec u 35. minuti pogodio je za 3:0 i s tim velikim vodstvom Tondach je otišao na odmor. U nastavku Tondach je čuvao vodstvo, a u samoj završnici, u 90. minuti Filip Horvat zabio je i za konačnih 4:0. Ovom pobjedom Tondach je učvrstio drugo mjesto pobjegavši Zagrebu na sedam bodova, a za jesenskim prvakom Golubovcem zaostatak je sada četiri boda. Posebna je priča domaći teren Tondacha, koji je zadnju prvenstvenu utakmicu doma izgubio 27. studenoga prošle godine i to u zagorskom derbiju od Stubice 0:1. Od tada Tondach je u proljetnom dijelu prošle i u jesenskom dijelu ove sezone odigrao ukupno 15 domaćih utakmica i dobio 14, da bi samo Polet (SK) uzeo jedan bod i to u proljetnom djelu prošle sezone. Zaista impresivan podatak. Sada slijedi zasluženi odmor, a na proljeće zagorska borba za pobjednika ove lige.