Stubica bolja od Poleta iz Svete Klare

Stubica je zasluženo došla do 3 boda

U 4. kolu IV. NL-središte Zagreb skupina A, Stubica je kao domaćin zasluženo stigla do sva tri boda protiv novaka u ligi, Poleta iz Svete Klare. Krajnji rezultat bio je 3:1. Domaći su poveli u 22. minuti preko svog najboljeg igrača Drempetića koji je neočekivano opalio s 25 metara udaljenosti, a nesigurni gostujući vratar Fras slabo je reagirao i lopta je završila u mreži za 1:0. Na samom početku nastavka, točnije u 47. minuti, Brazilac Souza nanizao je tri igrača na lijevoj strani i ubacio na pet metara, vratar Fras loptu je nakratko odbio, ali ravno na nogu Maria Landripeta koji ju je spremio u mrežu za 2:0. Tračak nade gostima je donio Lasić koji zabija glavom za 2:1, nakon što je korner s desne strane izveo Križić. U 84. minuti opravdano je isključen gostujući branič Pavičić koji je grubo faulirao Brazilca Silvu bez mogućnosti igranja na loptu. Odmah nakon ubačaja iz slobodnog udarca vratar Fras ruši Souzu, a sudac Janković iz Karlovca opravdano pokazuje na kazneni udarac. Loptu uzima Drempetić šalje Frasa u desnu, a loptu u lijevu stranu u mrežu za konačnih 3:1. U sudačkoj nadoknadi isključen je opravdano i najbolji igrač gostiju, Tadić, koji je prvo dobio žuti karton zbog prigovora, a potom je neoprezno faulirao Matušu samo 20 sekundi kasnije, pa Jankoviću nije preostalo ništa drugo nego da mu pokaže drugi žuti karton i da mu da mogućnost da se otušira  30 sekundi prije svojih suigrača.

Ovom drugom ovosezonskom  pobjedom Stubica se sa sedam bodova popela na sedmo mjesto i trenutno je najbolje plasirani zagorski klub, dok se Matija Drempetić s ukupno šest postignutih golova popeo na vodeće mjesto liste strijelaca IV. NL-središte Zagreb skupina A.