Škrljevo uvjerljivo savladalo Zabok

Bilo je ovo najlošije izdanje košarkaša Zaboka u cijeloj sezoni

Nakon četrnaest utakmica bez pobjede DepoLink Škrljevo je u 18. kolu uvjerljivo slavilo protiv Zaboka sa čak 27 koševa razlike (93:77). Bilo je ovo najlošije izdanje košarkaša Zaboka u cijeloj sezoni, nažalost u najgori mogući čas jer su domaće na neki način „dignuli iz mrtvih“ i ako dođe do nekog međusobnog kruga između ove dvije momčadi Škrljevo ima 2:0 uz veliku koš-razliku.

Pred samu utakmicu redove domaćih pojačao je Derryck Thornton, dok je u Zabok za sada samo „stigao“ Timothy Bond. Učinak domaćeg Amerikanca bio je neusporedivo veći i Thornton je nakon malo lošijeg ulasku u utakmicu na kraju bio jedna od glavnih „poluga“ domaćih na putu prema i više nego zasluženoj pobjedi.

Gosti su loše otvorili utakmicu i nakon nepune dvije minute već je bilo 7:0, a nakon polaganja u početku raspoloženog Barišića u 3. minuti domaći prvi puta dolaze do dvoznamenkastog vodstva (12:2). U seriju koševa nakon toga ušao je Griffin, pa tako domaći u 7. minuti imaju već 14 koševa viška (19:5). U samoj završnici prve četvrtine Zabok je preko Garretta i Tomasa uspio stići do deset koševa manjka (21:11), prije ulaska u drugih deset minuta igre.

Unatoč odličnoj igri Lukačića u drugoj četvrtini Zabok je u 16. minuti imao ponovno 14 koševa manjka 36:22). No tada su domaći stali. Razigrao se u potpunosti Perović, jednu kontru istrčao je Buljević i do „velikog odmora“ Zabok je uspio smanjiti prednost domaćih na samo šest koševa razlike (39:33).  Do poluvremena su kod domaćih 10 koševa upisali Barišić i Griffin, dok je kod Zaboka s 8 koševa najefikasniji bio Perović, a Buljević je dodao 7 koševa. Gosti su imali čak 8 skokova u napadu u prve dvije četvrtine.

Zabok je prvo poluvrijeme odigrao bez ijedne zabijene trice, a onda su u nastavku za samo minutu i pol trice postigli Buljević i Garrett i Zabok se približio na samo dva koša zaostatka (41:39) i tu je zapravo za njih priči bio kraj. Domaće redove nakon toga s osam uzastopnih koševa pokrenuo je Jelić, dvije je kontre istrčao Rajčić i Škrljevo u 26. minuti ima ponovno lijepu prednost od 12 koševa (55:43). Poslije trice Antunovića, šeste domaćih u trećoj četvrtini, Škrljevo se vratilo na 14 koševa viška (61:47), no u posljednjim sekundama tog dijela utakmice Tomas je položio uz dodatno slobodno bacanje za 61:50.

Na uvodu u zadnjih deset minuta za nepune tri minute domaći preko Barišića i Thorntona rade seriju od 13:0 dolaze do 22 koševa viška (73:51) i tu je utakmica riješena. Bilo je samo pitanje s koliko će ju razlike domaći dobiti. Na kraju utakmicu je završila s 27 koševa razlike za domaćih (93:66).

U redovima domaćih najefikasniji je s 19 koševa uz 4 skoka bio Luka Barišić. Derryck Thornton je na predstavljanju postigao 16 koševa uz 5 skokova i 3 asistencije, a sjajnu je utakmicu odigrao i Ramme Griffin koji je utakmicu završio na 15 koševa, 7 skokova i 6 asistencija. Na 15 koševa zaustavio se i Martin Jelić, dok je kapetan Mario Rajčić upisao 14 koševa uz 4 asistencije.

Kod Zaboka s 14 koševa uz 5 skokova najefikasniji je bio ponovno Marko Perović dok su se Luka Tomas i Jarvis Garrett zaustavili na 11 koševa. Dvoznamenkast učinak imao je i Lukša Buljević koji je zabio 10 koševa i 4 puta uspješno skočio.

DEPOLINK ŠKRLJEVO – ZABOK 93:66 (21:11, 16:22, 22:17, 32:16).

MAVRINCI: Sportska dvorana, GLEDATELJA: 250, SUCI: Hordov, Stanković i Modrić.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 15, Bart, Kujundžić (0-2), Thornton 16 (5-5), Rajčić 14, Antunović 10 (1-2), Griffin 15 (1-1), Smojver, Butorac, Ćosić 2, Barišić 19 (2-2), Svoboda 2 (2-2). TRENER: Damir Rajković

ZABOK: Martinko, Buljević 10 (1-2), Lukačić 8, Stojanović, Črnjević, Stipaničev 9 (2-3), Tomas 11 (1-1), Perović 14 (6-6), Bond 3, Atnonić, Garrett 11 (1-2), Jacović. TRENER: Domagoj Kujundžić.