Sjajni Zabok slavio protiv vodećeg Splita

Senzacija u Zaboku

Senzacija u Zaboku. Zabok je u 21. kolu FAVBET Premijer lige slavio protiv Splita rezultatom 88:82 (21:24, 30:12, 19:20, 18:26). Isti taj Split koji je slavio u ponedjeljak u Beogradu protiv Partizana. Bilo je to najbolje izdanje Zaboka ove sezone. Zabočani su vodili gotovo od prve do zadnje minute i njihovoj pobjedi nema zamjerke.

Počelo je svečano. Povjerenik za natjecanje, Božo Perković, uručio je Dini Cincu nagradu za MVP-a siječnja po izboru trenera FAVBET Premijer lige. Od početka se vidjelo da se Zabok ovu večer može nositi sa Splitom. Tomas je iznenadio sa Šustićem u prvoj petorci, a ovaj mu je uzvratio s 5 koševa za vodstvo Zaboka od 10:7 u 4. minuti. Krajem četvrtine s dvije trice Buljević postavlja 21:17, no serijom od 7 koševa Perkovića Split nakon prve četvrtine ima tri koša viška (21:24).

U nastavak su Zabok odlično krenuli Rebić i Črnjević. Prvo opipljivo vodstvo Zabok ima u 14. minuti kada Rebić polaže uz dodatno slobodno bacanje za +8 (38:30), a Savić tricom u 18. minuti prvi puta dovodi Zabok u dvoznamenkasto vodstvo (45:34), da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 51:36. Zabok je lideru uspio zabiti 51 koš, u svom najboljem poluvremenu u najboljoj utakmici sezone.

Treća četvrtina protekla je u ravnopravnoj igri. Zabok je rutinski sačuvao 14 koševa viška, a u zadnjih deset minuta ušlo se rezultatom 70:56.

U zadnjoj četvrtini odgovornost je u svoje ruke preuzeo sjajni Neal koji je s nekoliko odličnih ulaza držao Zabok u vodstvu. Ipak u samoj završnici stvari su se malo zakomplicirale. Probudio se Shorter koji je serjiom od 8 koševa samo 47 sekundi prije kraja spustio Split na -4 (82:78). No Zabočani nisu gubili glavu. Utakmicu je u „mirne vode“ ponovno doveo Lukša Buljević zakucavanjem na asistenciju Rebića, a dobio je i dodatno slobodno bacanje koje je pretvorio u koš za +7 (85:78) samo 39 sekundi prije kraja utakmice. Na kraju Zabok-Split 88:82 i sasvim zasluženo slavlje Zaboka u režiji sjajnog trenera Ivana Tomasa koji je odlično pripremio ovu utakmicu.

Zabok je sa 17 koševa i 7 asistencija predvodio Nickolas Neal, a odlični kapetan Črnjević pridružio je 16 koševa uz 8 skokova. Odlični su bili i Bruno Rebić i Lukša Buljević koji su postigli po 12 koševa, s time da je Rebić i 7 puta uspješno asistirao. Uvijek vrijedni Emil Savić upisao je 11 koševa, no ovo je prije svega bila pobjeda momčadi i trenerskog dvojca Tomas-Džidić.

Kod gostiju najefikasniji je bio Toni Perković s 22 koša, dok je James Funderburk pridužio 17 koševa i 6 skokova.

ZABOK – SPLIT 88:82 (21:24, 30:12, 19:20, 18:26).

ZABOK: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 500, SUCI: Jovović, Mikulić i Barišić.

ZABOK: Sikirić 8 (2-2), Neal 17 (1-1), Cinac 7, Tomić, Šustić 5, Antonić, Savić 11 (3-4), Črnjević 16 (0-1), Rebić 12 (4-5), Borovčak, Cvitanović, Buljević 12 (1-1). TRENER: Ivan Tomas

SPLIT: Funderburk 17 (4-5), Perković 22 (4-5), Shorter 10, Sullivan 13 (1-2), Kalajžić 6 (2-2), Tišma 7, Runjić 2, Vuko 5, Perkušić, Dubravčić. TRENER: Slaven Rimac