Sjajna Straža do vrijedne pobjede

4. NL – središte skupina A: 7. kolo: Odra – Straža 2:3

Straža je u 7. kolu 4. NL središte skupina A gostovala kod Odre. Bilo je to sve, samo ne lako gostovanje, jer Odra se nalazi u samom vrhu. Utakmica je imala vrlo zanimljiv tijek. Naime u prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je u drugom odjednom efikasnost proradila. Točnije golova nije bilo niti nakon sat vremena igre, da bi u 61. minuti Matija Biruš doveo Stražu u vodstvo. No, nije prošlo dugo, a domaćini se vraćaju u igru. U 68. minuti na 1:1 izjednačio je Filip Luter. Ako je kratko trajalo vodstvo gostiju, što reći tek na radost domaćina zbog izjednačenja. Naime, već u slijedećoj, 69. minuti Borna Vidiček pogađa ponovno za goste i Straža opet vodi. No to nije sve. U 83. minuti Vidiček zabija i svoj drugi gol i dovodi Stražu na prag pobjede. Samo tri minute kasnije domaćini smanjuju, za 2:3 zabio je Ante Gudelj, no vremena za potpuni povratak nije bilo i Straža odnosi vrijedna tri boda sa teškog gostovanja, dokazuje da može i diže samopouzdanje pred domaći zagorski derbi protiv Mladosti iz Zaboka.

4. NL – središte skupina A, 7. kolo

ODRA – STRAŽA 2:3 (0:0)

SUCI: Forko, Kordej, Lasić    GLEDATELJA: 70

STRIJELCI: 0:1 Biruš 61', 1:1 Luter 68', 1:2 Vidiček 69', 1:3 Vidiček 83', 2:3 Ante Gudelj 86'

ODRA: Čabraja, Bačurin (46' Hanachi), Filipović (64' Zeko), Kovačić, Turković, Ante Gudelj, Luter, Pavlek, And. Gudelj, Santana (34' I. Gudelj) (72' Štefanec), Kljujev (46' Brebrić); trener: Ivan Milas

STRAŽA: Drašković, G. Čuček, Gajster, Firer, T. Travnikar (89' Križanec), Janžek, Kodelić, Vidiček, M. Čuček (55' Rafaj), Peček, Jedvaj (46' Biruš); trener: Robert Varjačić