Seniori AK Zabok najbolji u trail ligi

Povijesni uspjeh AK Zabok

Krajem prošle godine održano je posljednje 13. kolo HATL-a za godinu - utrka Tri kastavska vrha. Trail utrka manje poznatim stazama kroz šume Loza i Lužina u zaleđu Kastva, tamo gdje se isprepliću životinjski i biljni svijet s burnom prošlošću stanovnika Kastavštine. Ovih su dana stigli i službeni rezultati lige, koji su iznimni za AK Zabok. Naime, po prvi puta u povijesti AK Zabok je naša muška ekipa osvojila neko ligaško natjecanje pod pokroviteljstvom HAS-a. Ženska ekipa završila je na 4. mjestu, što je odličan rezultat s obzirom da cure nastupile na samo tri od trinaest održanih kola. U pojedinačnoj konkurenciji, kod muških je najuspješniji bio Željko Kliček koji je u neizvjesnoj borbi za bodove zauzeo 3. mjesto u ukupnom poretku, a među prvih deset smjestili su se i Darko Dominko (8. mjesto) i Zlatko Žegrec (10. mjesto). U ženskoj konkurenciji, najuspješnija od naših je bila Jelena Bedeniković koja je zauzela 14. mjesto u ukupnom poretku, Sanja Loborec bila je 18., Dijana Janžek 25., Željka Kaurić 34., Andreja Grabrovečki 88., Sandra Šamec 97. i Jelena Brezak 113. U poretku klubova, AK Zabok je zauzeo 4. mjesto iza AK Sljeme, AK RaN 047 Karlovac i AK Fit Zaprešić.