[SASVIM ZASLUŽENO] Zabočka Mladost pokvarila slavlje imenjakinji iz Petrinje

29. kolo IV. NL-središte Zagreb, Mladost – MLADOST (Z) 1:3

Sve je bilo spremno da petrinjska Mladost uzme još jedan skalp i da kao drugoplasirana momčad završi natjecanje u IV. NL-središte Zagreb. Domaćin je već prije dva kola osigurao plasman u III. HNL, no nije se od domaće publike uspio oprostiti pobjedom. Zabočani su iznenadili i s uvjerljvih 3:1 pobijedili do ovog kola drugoplasiranu momčad lige. Malo se šansi davalo Mladosti, koja je u Petrinju doputovala bez sedam standarnih igrača i sa samo jednim rezervnim igračem. No trener Kovjanić postavio je pet igrača u zadnju liniju i gosti su čekali priliku iz kontre. Istini za volju Mladost je imala skroman posjed, no kad god su Zabočani prošli centar, to je bilo iznimno opasno. U 23. minuti Zabočani su poveli. V. Kotarski oduzeo je loptu na centru, izmijenio je dvostruki dupli pas s Krajačićem, te odlično centrirao, a Krajajčić odmjerenim udarcem glavom kroz ruke golmana poslao loptu u mrežu za 0:1. Nažalost devet minuta kasnije Krajačić je zbog ozljede morao napustiti igru, pa je u vatru morao mladi Matej Bajs. Nakon samo devet provedenih minuta u igri Bajs povisuje na 0:2. Ščapec-Kukina odlično pronalazi Knezića, koji se oslobađa svog čuvara i ubacuje za Bajsa, koji iako branič, u maniri rasnog strijelca povećava vodstvo gostiju.

Dobru igru u polju Vinko Kotarski konačno je u 52. minuti okrunio pogotkom. Bila je to prekrasna akcija u kojoj ga je Ščapec-Kukina odlično pronašao vanjskim felšom, a ovaj se ubacio između dva stopera, prihvatio loptu, zaobišao vratara i zabio za 0:3. Sedam minuta kasnije Hrnčević puca iz teške pozicije, lopta se nesretno odbija od Bajsa i završava u mreži za 1:3. U 79. minuti Tisanić ruši Hrnčevića u kaznenom prostoru, pa sudac Pokas pokazuje na „bijelu točku“. Loptu uzima Bezić, ali puca preko gola. Valja istaknuti da je domaćin imao više od igre, Mihovilić se istaknuo s nekoliko obrana, no Zabočani su svoje šanse iskoristili i zasluženo iz Petrinje odnose sva tri boda.

Na većini cesta promet teče bez posebnih ograničenja, osim na dionicama gdje traju radovi. Jadranska magistrala (DC8): -između Karlobaga i Svete Marije Magdalene zabrana je prometa za autobuse na kat vozila s kamp-prikolicama i motocikle (I...