Rukometaši Bedekovčine kao prvaci ušli u 1. hrvatsku kadetsku ligu

Bio je to dvoboj prve i druge momčadi prvenstva

U 13. kolu doigravanja za 1. hrvatsku kadetsku rukometnu ligu Bedekovčina je u velikom derbiju gostovala kod Gorice, stigla do velike pobjede i kolo prije kraja osigurala naslov pobjednika i plasman 1. hrvatsku kadetsku rukometnu ligu. Bio je to dvoboj prve i druge momčadi prvenstva. Kako dvije ekipe odlaze u 1. ligu, obje su to osigurale prije ovog susreta, ali ova je utakmica odlučivala o naslovu. Bedeks starta sjajno, 0:3, pa 1:6. Ekipa domaćina pokušava stići rezultat no to im ne uspijeva poći za rukom tako da veći dio poluvremena uvjerljiva prednost Bedekovčine. Do predaha Gorica uspijeva stići do povoljnog rezultata za nastavak 12:14. Drugo poluvrijeme bolje otvara Gorica te sa serijom 2:0 uspijeva izjednačiti prvi put u utakmici. To je bilo sve što im je Bedekovčina dozvolila. Serijom 0:4 odvaja se na prednost 14:18 i u jednom dijelu utakmice uspijeva doći i na +7. Do kraja utakmice vidljiv pad domaćina što otvara mogućnost da svi igrači gostiju upišu minutažu i daju doprinos ovoj velikoj pobjedi, na kraju 24:29. Autobus navijača koji je pratio ekipu domaćine stvorio je lijepu atmosferu i svojim navijanjem uvelike pomogao u dobroj igri Bedekovčine. Dejan Končić zabio je 14 golova, Karlo Jurina dodao je 5. U zadnjem kolu Bedekovčina dočekuje RK Libra tehničar, u utakmici bez rezultatske neizvjesnosti, jer je kolo prije kraja osigurano 1. mjesto.

RK GORICA – RK BEDEKOVČINA 24:29 (12:14)

VELIKA GORICA: Gradska dvorana GLEDATELJA: 120 Suci: Kozjak i Kereta (oba Zagreb)

BEDEKOVČINA: Pavetić, K. Kuleš, D. Končić 14(1), M. Kuleš, Boroš 3, Turković 3, Mohač, Tkalčević 1 Draganić, Habulin, Jurina 5(1), Ded 2 Šoštar 1; TRENER: Filip Martinić