RUKOMET: Samobor 2 prejak za Zlatar Bistricu

Uvjerljiv poraz Zlatarbistričanki bio je nažalost neizbježan

U 9. kolu ženske Međužupanijske rukometne lige, rukometašice Zlatar Bistrice dočekale su Samobor 2. Iako su golom Lucije Lugarić domaće rukometašice povele, vrlo brzo Samobor odlazi na plus 5 (2:7), no do poluvremena Zlatar Bistrica se nekoliko puta približava na dva ili gol razlike, da bi se na odmor otišlo sa 14:18. No, u nastavku druga slika. Kombinacija velikog broja tehničkih grešaka domaćih igračica i odlična Ana Šeper na golu Samobora, razlog su što prednost gostiju konstantno raste. Većinu golova brze Samoborke postižu iz kontri, a kada se tome pridoda da Zlatar Bistrica nije zabila od 39. do 54. minute, dakle čak 15 minuta, jasno je da je uvjerljiv poraz bio neizbježan.

Na kraju 20:36. Samobor je u oba poluvremena zabio po 18 golova, a Zlatar Bistrica u prvom 14, a u drugom samo 6. Kod domaće ekipe Petra Glavač zabila je 8, a Ana Čiček 7 golova, dok je Samobor 2 predvodila Patricija Tomašković sa 8 golova. Inače, Trnina 2 je u međuvremenu odustala od natjecanja, pa je liga ostala na samo tri ekipe. Tako Zlatar Bistrici ostaju još dva gostovanja, kod Rugvice i Samobora 2, kao i jedna još od jeseni zaostala utakmica protiv Samoborki.

Kolnici su mjestimice mokri i skliski od kiše Lici i sjevernoj Dalmaciji, vlažni u Gorskom kotaru i Hrvatskom primorju. Magla mjestimice smanjuje vidljivost na cestama u unutrašnjosti, a ima je i na dionici autoceste A4 Goričan-Zagreb između Gorič...