Prvo prvoligaško slavlje Jesenja

12. kolo I. Hrvatske nogometne lige, JESENJE – Osijek Kelme 6:4

• Renato Rumbak

Renato Rumbak

Teško, ali sasvim zasluženo Jesenje je stiglo do svoje prve prvoligaške pobjede u 12. kolu I. HMNL. U Krapini je sa 6:4 pao Osijek Kelme. Tako je Jesenje na najbolji mogući način otvorilo nastavak prvenstva, a ujedno je i predalo fenjer Osijeku. Jesenjani su sada sa 7 bodova pretposljednji. Od devete pozicije koja osigurava opstanak u ligi dijele ih tri boda.

Domaći su bolju igru okrunili pogotkom već u 4. minuti preko Cvilka. U 14. je stvari na početak vratio Majić, no Jesenjani su ipak na odmor otišlo s golom viška nakon pogotka Hanžića u 18. minuti.

Početkom nastavka slijedio je „blitzkrieg“ Jesenja. U samo dvije minute u periodu od 22.-24. pritisak Jesenja urodio je plodom i gostujući vratar Živković tri je puta morao vaditi loptu iz svoje mreže. Prvo je u 22. minuti zabio Švaljek, onda je Živković sam skrenuo loptu u svoju mrežu, a nakon toga je odlični Filip Hanžić postigao svoj drugi pogodak za 5:1. Činilo se da je stvar riješena, no gosti se nisu predavali. Nospak je u 28. smanjio na 5:2, Pandurević je šest minuta kasnije zabio za 5:3, da bi Horvat u 36. minuti sasvim približio svoju momčad aktivnom rezultatu pogodivši za 5:4. No, srećom kapetan Rumbak bio je priseban kad je bilo najpotrebnije i svojim osmim pogotkom za konačnih 6:4 odveo je utakmicu u mirne vode. Gosti više nisu imali snage za preokret i bodovi su zasluženo ostali u Krapini.

„Urok“ je napokon skinut, sada bi sve trebalo biti puno lakše. Jesenje u idućem kolu očekuje gostovanje u Dubrovniku kod drugoplasiranog Squarea, protiv kojeg su osvojili svoj prvi povijesni bod. „Zeleni“ se sigurno ne bi bunili da se i iz Dubrovnika vrate s bodom, no bit će to vrlo težak zadatak.

JESENJE – OSIJEK KELME 6:4

KRAPINA: Školska sportska dvorana, GLEDATELJA: 300, SUCI: Džeko i Stanić (oba iz Zagreba).

STRIJELCI: 1:0 Cvilko 4', 1:1 Mijić 14', 2:1 Hanžić 18', 3:1 Švaljek 22', 4:1 Živković 23' (ag), 5:1 Hanžić 24', 5:2 Nospak 28', 5:3 Pandurević 34', 5:4 Horvat 36', 6:4 Rumbak 37'.

JESENJE: Končevski, Švaljek, Rumbak Vincelj, Majcenić, Malogorski, A. Kovačec, Janžek, Cvilko, Gamilec, Hanžić, Puljek. TRENER: Robert Grdović

OSIJEK KELME: Živković, Mijić, Pandurević, Horvat, Nospak, Šalaj, Bartoluci, Dakić. TRENER: Saša Volodin.

Futsal Dinamo – Novo Vrijeme

Na državnoj cesti DC2 u mjestu Čačinci promet teče jednim trakom, naizmjence, zbog prometne nesreće.  Kolnici su mjestimice mokri ili samo vlažni i skliski. Mogući su odroni. Vozačima savjetujemo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na...