Prvi 'proljetni' bod

4. NL – središte skupina A: 19. kolo: Blato – Ivančica 1:1

Ivančica je u 19. kolu 4. NL središte skupina A gostovala kod Blata. Na neki način bio je to derbi začelja i možda posljednja šansa da Ivančica uhvati neki priključak i nadu u opstanak. U prvih 45 minuta golova nije bilo, ali ih je moglo biti. Može se reći da je to bilo podjednakih 45 minuta, sa po dvije nešto izraženije prilike na svakoj stran, no mreže se nisu tresle. U nastavku, u 54. minuti domaćini su stigli do brzog vodstva. Nakon jedne duge lopte i nešto lošije reakcije gostujuće obrane na boku, Matija Jurišić je izbio sam na golmana Luku Tokića i zabio za 1:0. No, radost domaćina nije dugo trajala. Već u 59. minuti nakon jednog ubacivanja, dobro je reagirao David Škvorc i glavom zabio za izjednačenje. Do kraja Blato je bilo bliže pobjedi, imali su dvije izglednije prilike, ali gosti, predvođeni novim trenerom Ivicom Krivakom, koji je zamijenio Roberta Tukača, uspjeli su se obraniti i sačuvati bod, prvi osvojen bod ovog proljeća. U 20. kolu, na Uskrsni ponedjeljak Ivančica će u zagorskom derbiju dočekati Mladost iz Zaboka.