PREMIJER LIGA: Zabok poražen u Gorici

15. kolo Hrvatski telekom Premijer lige košarkaša Hrvatske, Gorica – ZABOK 82:69

Košarkaši Gorice zasluženo su došli do pobjede protiv Zaboka rezultatom 82:69. Time su Goričani nagradili i -12 iz Zaboka, pa će u slučaju istog broja bodova imati prednost u poretku u odnosu na Zabok. Nakon dobrog otvaranja, Zabok je nešto lošije odigrao drugu četvrtinu, a još lošije treću, koja je presudila pobjednika. U tom su dijelu Zabočani čak šest minuta ostali bez koša, a tako se ne mogu dobiti utakmice u gostima. Strši i 21 skok više Gorica u odnosu na Zabok (43:21), a od toga je domaćin imao čak 17 koševa u napadu, što je uz agresivnu obranu domaćin ključan detalja u njihovoj pobjedi.

Nakon trice Majcunića domaći prvi put vode (5:2), no slijedi bolje razdoblje u igri Zaboka. Posebno su raspoloženi Črnjević i Radovčić, a nakon trice Anzulovića na ulasku u 9. minutu Zabok ima dvoznamenkasto vodstvo (10:21), da bi nakon prve četvrtine imao 9 koševa viška (14:23).
S dvije vezane trice Mašić je u 14. minuti približio Goricu na dva koša manjka (23:25), Mašiću su se krajem četvrtine pridružili Mazalin i Mikšić, a Zabok je na veliki odmor otišao s minimalnom prednošću (37:38).

Treću četvrtinu odlično otvara Kapusta, pridružuje mu se Majcunić, Zabok je pet minuta bez koša, a Gorica nakon serije 13:0, koju je zaključio Papac, ima 12 koševa viška (50:38). Gosti nakratko dolaze k sebi, Črnjević tricom u 18. minuti približava Zabok na -6 (52:46), no domaćin ipak u zadnjih deset minuta prenosi 11 koševa viška (60:49).

Tračak nade tricom na otvaranje zadnje četvrtine (60:52) donio je Jambrović, no sve se to prilično brzo rasplinulo. Gorica radi seriju od 7:0, koju atraktivnim zakucavanjem u 35. minuti završava Baković, domaći odlaze na +15 (67:52) i tu je svakoj priči bio kraj. U zadnjem napadu Lisica promašuje tricu koja bi donijela prednost Zaboka, pa je ostalo 82:69.

Goričane je predvodio Ante Mašić s 20 poena (trica 4 od 5), Ivan Majcunić je pridodao 14 poena i 5 skokova, a Marko Baković je stavio 13 poena uz 9 skokova od čega 7 napadačkih što je Goričanima često omogućavalo 2. ili 3. napad.

Kod Zabočana je najefikasniji bio Antonio Črnjević s 20 poena i 5 skokova, a Krešimir Radovčić ga je pratio s 12 koševa.

Josip Sesar, Gorica: “Važna pobjeda koja ima još veći značaj jer smo nadoknadili -12 iz Zaboka. Izuzev prve četvrtine igrali smo jako dobro. Nakon odličnog otvaranja drugog poluvremena trasirali smo put prema pobjedi. Nakratko smo imali problema sa zonom, no i to smo uspješno riješili i zasluženo pobijedili“.

Ivan Tomas, Zabok: „Čestitke Gorici na zasluženoj pobjedi. Mi kao da smo se uplašili njihove agresivne obrane, a u napadu nismo imali ideje. To je bio ključ našeg poraza“.

GORICA – ZABOK 82:69 (14:23, 23:15, 23:11, 22:20)

VELIKA GORICA: Gradska sportska dvorana, GLEDATELJA: 150, SUCI: Hordov, Vulić i Stanković.

GORICA: Jukić, Majcunić 14 (2-2), Prgomet 8 (2-2), Mašić 20 (4-4), Papac 2, Baković 13 (1-2), Vučić 6 (2-2), Mazalin 4 (2-4), Kapusta 8 (2-3), Mikšić 7. TRENER: Josip Sesar

ZABOK: Martinko, Lisica 2, Radovčić 12 (4-4), Tomas, Galić 2 (2-2), Črnjević 20 (2-2), Ćutuk 9 (1-2), Anzulović 4 (1-2), Tuđen, Proleta 2, Jambrović 9 (1-2), Batur 9. TRENER: Ivan Tomas

SLOBODNA BACANJA: Gorica: 15/19 (79%); Zabok: 11/14 (79%)

DVICA: Gorica: 20/37 (54%); Zabok: 20/37 (54%)

TRICA: Gorica: 9/23 (39%) (Mašić 4, Majcunić 2, Prgomet 2, Mikšić); Zabok: 6/23 (26%) (Črnjević 2, Jambrović 2, Anzulović, Batur)

SKOKOVI: Gorica: 43 (26+17) (Baković 9, Mazalin 7, Majcunić 5, Papac 5, Vučić 4, …); Zabok: 22 (13+9) (Črnjević 5, Radovčić 3, Ćutuk 3, Jambrović 3, …)

ASISTENCIJE: Gorica: 18 (Mikšić 5, Mašić 4, Kapusta 4, …); Zabok: 18 (Črnjević 4, Batur 4, Radovčić 3, …)

VALORIZACIJA: Gorica: 93 (Mašić 21, Baković 18, Majcunić 14, Mikšić 12, …); Zabok: 69 (Črnjević 26, Radovčić 11, Jambrović 10, …)

Cibona – Gorica

Kolnici su mokri i skliski od kiše u većem dijelu zemlje. Magla mjestimice smanjuje vidljivost u središnjoj Hrvatskoj, Lici, Gorskom kotaru  i Slavoniji, a ima je i na autocestama A1 između Zagreba i Karlovca te Bosiljeva i Otočca, A3 Bregan...